Дельфіни

Спалах нового морбілівірусу загрожує масовим вимиранням дельфінів і китів

Shutterstock

Вірус вражає внутрішні органи і спинний мозок

Учені з США і Канади виявили новий смертоносний штам морбілівіруса, який вражає китоподібних. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Scientific Reports.

Морбілівірус китоподібних – вірус родини кору та віспи. Він вже став причиною масових смертей китів та дельфінів по всьому світу.

У 2018 році на берег гавайського острова Мауї викинувся представник рідкісного виду - дельфін Фрейзера (Малайзійський дельфін). Хоча фізичний стан тварини був хорошим, після розтину виявилося, що внутрішні органи були вражені хворобою, а у спинномозковій рідині була кров.

Вчені вирішили провести його некропсію, в ході якої антиген морбілівіруса був зафіксований в мозочку, легенях, нирках і лімфатичних вузлах. Зараз учені завершили генетичний аналіз зібраних клітинних культур і виявили, що це невідомий дослідникам небезпечний штам морбілівіруса китоподібних.

Нещодавно в Австралії вже було зафіксовано 50 смертей дельфінів від нового штаму вірусу, а біля берегів Бразилії померли 200 дельфінів.

Учені занепокоєні, що дельфіни Фрейзера можуть передати морбілівірус іншим родичам і смертельно небезпечний вірус пошириться по всьому світу.

Нагадаємо, нещодавно у Гвінеї виявили перший випадок геморагічної лихоманки Марбург, від якої не існує ліків. Інфікована людина померла.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ