Саме тому вкрай важливо бути обізнаним щодо цих небезпечних інфекцій. Про це повідомляє "Дивогляд".
Усі хвороби, які передаються статевим шляхом, можна розділити на наступні групи:
- Вірусні інфекції (наприклад, гепатит B, вірус папіломи людини, ВІЛ, генітальний герпес). Є думка, що вірус папіломи людини – найбільш безневинна хвороба, але це не так. Учені знають про багато видів цього вірусу, які можуть спровокувати розвиток онкології.
- Інфекції бактеріального характеру (наприклад, сифіліс, мікоплазмоз, хламідіоз, уреаплазмоз, гонорея та інші захворювання). Багато цих хвороб наразі успішно лікують медикаментами, але якщо людина неправильно підібрала терапію чи запустила хворобу – її можуть чекати серйозні проблеми.
- Інфекції грибкового типу (наприклад, кандидоз або молочниця). Грибок проявляється, коли у чоловіка знижений імунітет, гормональні проблеми, а також якщо він не дотримується гігієнічних норм або надмірно споживає цукор.
- Протозойні інфекції (наприклад, трихомоніаз)
- Паразитарні захворювання (наприклад, короста, лобковий педикульоз).

Основна група ризику щодо зараження венеричними захворюваннями – люди підліткового і молодого віку, а наступна – чоловіки від 40 до 50 років (так звана друга хвиля сексуальної активності).
Читайте також: Тривожні симптоми, які свідчать, що вам терміново треба звернутися до лікаря: список
Симптоми
Прояви ЗПСШ у чоловіків можуть бути різними, на що впливає конкретне захворювання, але все ж таки є найбільш часті прояви:
- набряк, почервоніння чи інший невластивий відтінок статевого члена, мошонки і шкіри поблизу них
- больові відчуття та дискомфорт під час сечовипускання чи сім'я виверження
- наявність свербіжу, печіння, болю, дискомфорту в області статевих органів
- збільшилися лімфатичні вузли
- присутні нетипові виділення з уретри з неприємним запахом і незвичайним (часто зеленуватим або жовтим) кольором
- поширення болю не лише на статевий орган, але також на поперек і живіт
- немає ерекції
- біль або дискомфорт під час статевого акту
- наявність висипу, шанкрів, білого нальоту, осередку запалення, виразки та прищів в області статевих органів, субфебрильної температури та загальної слабкості
Якщо у людини виникли будь-які з вищеперерахованих ознак, то треба одразу звернутися за допомогою до лікарів.

Окрім цього, існують інфекції, які бувають без симптомів, внаслідок чого їх діагностують тоді, коли терапія вже не така швидка та ефективна. Сюди належать такі хвороби:
- хламідіоз, який провокують бактерії, що проникають всередину клітин. Останні внаслідок діяльності бактерій руйнуються. Хламідії можуть завдати шкоди як зовнішнім, так і внутрішнім статевим органам. Окрім цього, вони можуть пошкодити дихальну систему, серце, судини, суглоби, зуби, зір, слух. Інкубаційний період продовжується від 2 до 5 тижнів, а безсимптомний перебіг хвороби зустрічається приблизно в половині випадків.
- ВІЛ, інкубаційний період якого може тривати від кількох тижнів до одного року та навіть більше. На початковій стадії відсутні специфічні симптоми, але у процесі вірус вражає клітини людини та її імунітет. Якщо хворий буде постійно проходити спеціально підібраний курс лікування, то він може продовжити життя на 10 і більше років.
- ВПЛ, який характеризується появою папілом на геніталіях і проникненням вірусу в організм. У чоловіків ця хвороба майже ніяким чином не проявляється, а її інкубаційний період – від 3 тижнів до одного року та навіть більше. Переважно ця недуга виявляється під час профілактичних оглядів і візитів до медиків з інших питань. Спочатку на статевому органі виникають поодинокі папіломи і кондиломи, а потім вони розростаються. Вони можуть стати причиною появи онкології. Повністю вилікуватися від цієї хвороби не вийде, але її можна утримувати у "сплячому" стані, якщо лікарі правильно підберуть терапію.
- уреаплазмоз, який є, за деякими статистичними даними, у 70% чоловіків. Його носіЇ заражаються не тільки статевим шляхом, але і в побуті. Уреаплазма здатна знищити клітини, які вистилають сечостатеві шляхи зсередини. У цій ситуації чоловік відчуває незначний свербіж, дискомфорт і тяжкість внизу живота. Інкубаційний період – від 2 до 4 тижнів.
Читайте також: Цукор негативно впливає на секс – учені
Діагностика та лікування

Захворювання, яке передалося статевим шляхом, можуть діагностувати різними методами, серед яких зазначимо про:
- здачу аналізу крові
- мазок на ЗПСШ
- ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), завдяки якій виявляють фрагменти ДНК в мазках і фіксують хворобу
- посів, який ідентифікує збудника
- серологічні методи діагностики (наприклад, аналізи на ПІФ і ІФА)
Вибір методу лікування захворювання завжди підбирають індивідуально. Лікар має врахувати особливості організму пацієнта, ступінь тяжкості хвороби, наявність або відсутність ускладнень.
Якщо у хворого є партнер, то йому треба теж здати всі необхідні аналізи і тести. Це обов'язково робити навіть тоді, коли у нього відсутні тривожні симптоми.
Ускладнення від ЗПСШ і наслідки
Якщо ігнорувати небезпечну хворобу та не звертатися по допомогу до лікарів, то можуть бути серйозні ускладнення:
- безпліддя
- імпотенція
- простатит, цистит, уретрит і інші захворювання сечостатевої
- патологічні зміни у тканинах
- розвиток злоякісних новоутворень
- хвороба може стати хронічною
Профілактика

Лікування ЗПСШ – значно складніший процес, ніж його профілактика, а тому треба прислухатися до наступних порад:
- використовуйте презерватив, бо він значно знижує ризик зараження
- дотримуйтеся гігієнічних правил
- не пропускайте профілактичні огляди у лікаря
- не змінюйте часто партнерів і уникайте випадкових статевих контактів
- підвищуйте імунітет
Зазначимо, що ця стаття не написана фахівцями у сфері медицини. Самолікування може завдати шкоду вашому здоров'ю, а тому за будь-яких сумнівів щодо стану свого організму – звертайтеся до лікарів.
Читайте також: Чи провокує вакцина від COVID-19 безпліддя або сексуальну дисфункцію – учені
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!