Вакцина

У Таїланді комбінують вакцини від коронавірусу для боротьби із найагресивнішим штамом

Shutterstock

Фахівці рекомендують робити перше щеплення китайським препаратом, а друге – європейським.

У міністерстві охорони здоров'я Таїланду заявили, що комбінація різних вакцин від коронавірусу підвищує захист організму людини від вірусу SARS-CoV-2. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Фахівці рекомендують робити перше щеплення китайським препаратом Sinovac, а друге – європейською AstraZeneca.

Такий спосіб було розроблено у зв'язку із поширенням одного з найагресивніших штамів ковіду – індійської Дельти. У МОЗ Таїланду впевнені, що цей метод міксування вакцин значно краще захистить людину від захворювання. 

"Це роблять для поліпшення захисту від штаму Дельта і підвищення рівня імунітету проти хвороби", – розповів міністр охорони здоров'я Анутін Чарнвіракул.

Лікарі, які вже пройшли повний курс вакцинації від ковіду (зробили 2 щеплення) препаратом Sinovac, отримають третю бустерну дозу AstraZeneca, або іншої мРНК-вакцини. Третє щеплення можна робити за 3-4 тижні після другого. 

Ефект від комбінування вакцин досліджується вже тривалий час. Якщо цей експеримент виявиться ефективним, його застосовуватимуть й в інших державах. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чому треба отримати саме дві дози вакцини від COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше