Мінога

"Риба-вампір" може допомогти в лікуванні людей – учені

Shutterstock

Ці морські істоти населяють нашу планету близько 360 млн років

Фахівці дізналися, що білок, який знаходиться всередині так званої "риби-вампір", може допомогти керувати мозком людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на UK Today News.

Учені користувалися білком міноги – безщелепної риби, схожої на вугра – для відключення мозкових ланцюгів, пов'язаних із залежностями, тривогами і депресією.

"Ми взяли ген з їхнього білка і з'ясували, що можемо контролювати те, як нейрони "розмовляють один з одним", тобто як хімічні речовини передаються в мозок", – стверджує професор Майкл Брухас.

Парапінопсин (назва білка мінога) реагує на світло, за допомогою чого вчені користуються світловими променями для відключення ланцюга або його повторної активації, що змінює поведінку системи винагороди.

Коли людина страждає від залежності, тривоги чи депресії, то вона, можливо, хоче інколи відключити свій мозок. Імовірно, це відкриття може в цьому допомогти, бо завдяки цьому зникла б необхідність в хімічному лікуванні.

Депресія
Депресія
Фото: Shutterstock

Вчені вже успішно відключили мозкові ланцюги за допомогою білка "риби-вампіра". Цих морських істот так назвали внаслідок їх великого роту та харчової поведінки. Вони населяють нашу планету близько 360 млн років і є паразитами, бо прикріплюються до боку риб або китів для висмоктування крові.

Тепер дослідники будуть користуватися результатами цього дослідження для розширення знань щодо внутрішньої роботи мозку. Також це може допомогти у боротьбі зі стресом, депресією і залежністю.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що через ліки від Pfizer чоловік став гіперсексуальним та азартним.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ