Закладений ніс

Хронічно закладений ніс може свідчити про відхилення у роботі мозку – дослідники

Shutterstock

Це може пояснити депресію, проблеми зі сном і запаморочення

Фахівці вважають, що хронічний риносинусит (закладення носу з головними болями) пов'язаний зі змінами мозкової активності. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

На думку вчених, їх дослідження може пояснити природу деяких інших поширених ефектів хронічного запалення носа, а саме – труднощів з концентрацією уваги, нападів депресії, проблем зі сном і запаморочення.

Вони стверджують, що якщо у людини запалені носові пазухи, то одночасно фіксується нижчий функціональний зв'язок в лобній тім'яній мережі (існує для вирішення проблем і концентрації), більш високий функціональний зв'язок в мережі пасивного режиму роботи і нижчий в мережі, що відповідає за зовнішні стимули, спілкування і соціальну поведінку.

Закладений ніс
Закладений ніс
Фото: Shutterstock

Більш явно відмінності спостерігаються, якщо людина має важкий риносинусит. Разом таке підвищення і зменшення мозкової активності може провокувати неприємні симптоми у хворих.

"Суб'єктивні відчуття зниження уваги, труднощі з концентрацією або порушення сну, які відчуває людина з запаленням носових пазух, можуть бути пов'язані зі змінами в тому, як ті чи інші області мозку взаємодіють один з одним", – стверджує отоларингологиня Христина Симонян з Гарвардського університету.

З цією проблемою лікарі борються шляхом операцій, але навіть вони не гарантують, що захворювання точно не повернеться. Є надія, що завдяки майбутнім дослідженням стане зрозумілою зміна активності мозку у процесі лікування людей з хронічним риносинуситом.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про причини появи сексуального головного болю, а також про те, як йому запобігти.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ