Статеві відносини

COVID-19 погіршує репродуктивне здоров'я чоловіків – учені

Depositphotos

Вірус може знижувати шанси на зачаття дитини

Німецькі вчені стверджують, що коронавірус негативно впливає на якість яєчок і сперматозоїдів, а також підвищує рівень безпліддя. Про це розповіли в Reproduction.

Відомо, що COVID-19 може нанести шкоду різним органам людини, в тому числі репродуктивним.

Приблизно протягом двох місяців учені з Гіссенського університету досліджували 84 чоловіків, у яких підтвердили коронавірус, а також контрольну групу з 105 здорових чоловіків.

У тих, хто хворів COVID-19, значно частіше гинули сперматозоїди. Насінна рідина втратила свою концентрацію в 5 разів, рухливість – в 2 рази, а також сперматозоїди почали в 4 рази частіше приймати аномальні форми.

Сперматозоїди
Сперматозоїди
Фото: pixabay.com

Експерти до кінця не розуміють, як коронавірус впливає на стан яєчок. Є припущення, що пояснення криється в лихоманці, так як через високу температуру наноситься шкода чоловічим статевим залозам.

"Такий вплив на сперматозоїди призводить до більш низької якості сперми і зниження шансів зачаття", – стверджують учені.

Зазначимо, що це не єдина думка з цього питання серед фахівців. Так, професор Елісон Мердок з Ньюкаслського університету вважає, що в даний момент немає чітких доказів, що коронавірус проникає в сперму і через неї провокує погіршення репродукції.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що коронавірус може спричинити імпотенцію у чоловіків.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ