Коронавірус, тест на COVID-19

Фахівці пояснили головну таємницю Covid-19

Depositphotos

Тепер відомо, чому чоловіки помирають від коронавірусу частіше від жінок

Вчені з Єльського університету (США) розповіли, чому чоловіки вмирають в 1,7 раза частіше від коронавірусу, ніж жінки. Про це повідомили в Science.

Дослідники стверджують, що одна з причин полягає в наявності у жінок двох Х-хромосом, у яких є багато генів для регуляції імунної відповіді. Одна з них заглушена через механізм дозованої компенсації генів, однак вроджена імунна система може активуватися деякою частиною ДНК.

Також різниця полягає в жіночому статевому гормоні естрогені, який блокує рецептор ACE2, що використовується коронавірусом, щоб проникнути у клітини. Існує думка, що андроген, який є чоловічим гормоном, здатний посилювати здатність COVID-19 до інфікування клітин.

Якщо чоловіку вже 60 років і більше, то у нього зникає первинна імунна відповідь на SARS-CoV-2. Проте його компенсаторна реакція з боку інших молекул імунітету може бути надмірною, внаслідок чого виникає смертельне небезпечне системне запалення, відоме як цитокіновий шторм.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про вплив денного сну на здоров’я.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ