5 головних порад, як уберегтися від коронавірусу – лікар Комаровський

Вони допоможуть захистити себе та близьких

Лікар-педіатр Євген Комаровський прокоментував питання, які часто виникають щодо коронавірусу. Про це йдеться на його офіційному сайті.

Людство вже близько року намагається подолати COVID-19, на який захворіли понад 97 мільйонів людей зі всього світу. Деякі люди досі не звикли до такого життя, а тому поради експертів, одним із яких є лікар Комаровський, не втратили своєї актуальності.

Як не заразитися в під’їзді та ліфті?

Якщо ви опинилися в ліфті, де щойно чхнула інфікована людина, тоді можна захворіти. Вірусним частинкам потрібно декілька хвилин, щоб осісти під силою тяжіння.

Однак вони можуть зберегтися на поверхні, особливо металевій, і зберігати свої властивості до 10 годин. Щоб заразитися вірусом, у такому випадку треба доторкнутися до такої поверхні голою рукою, а потім торкнутися нею очей, носа або рота.

Для уникнення такої ситуації варто передусім якісно вимити руки і уникати торкання рукою вищезазначених місць.

Чи можна використовувати горілку або спиртову настоянку рослин для дезинфекції?

Горілка
Горілка
Фото: radiotrek.rv.ua

Ні, оскільки концентрація спирту в них менше 65%. Краще придбати санітайзер або будь-який інший дезинфікуючий засіб для профілактики.

Як знизити ризик зараження вірусом, коли користуєшся смартфоном?

Дезінфекція смартфона
Дезінфекція смартфона
Фото: Shutterstock

Телефон цілком може бути поверхнею, яка збереже вірус і заразить ним свого власника. Саме тому варто постійно дезинфікувати пристрій, для чого рекомендується спирт.

Читайте також: Як алкоголь вплине на організм під час вакцинації від COVID-19 

"Якщо ви можете керувати телефоном тільки однією рукою, а іншою відкривати все інше, то робіть так. Завжди, коли можна використовувати гарнітуру, – використовуйте", – стверджує лікар Комаровський.

Чи пов’язане куріння з підвищеним ризиком зараження?

Фото: likar.info

Людей з цією поганою звичкою вірус уражає частіше, а якщо вони довгий час курять, тоді коронавірусна інфекція проходить важче. Якщо вам вдалося кинути курити, то не варто знову починати, навіть у випадку хвилювань щодо пандемії.

Чи можна захворіти під час прогулянки на свіжому повітрі?

Коронавірус здатний зберігатися у повітрі від 3 до 4 годин у замкнутому приміщенні, де повітря нерухоме. Але на свіжому повітрі, де є вітер і вільний простір, вірус не несе загрози.

Проте не варто забувати про соціальну дистанцію, адже навіть надворі треба перебувати на відстані від 2 до 3 метрів від інших.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про думку експертів щодо вакцинації від коронавірусу для вагітних.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше