Старіння

Учені виявили простий спосіб сповільнити старіння

Shutterstock

Над питанням продовження життя учені б'ються десятки років

Німецькі вчені з Інституту біології старіння Товариства Макса Планка виявили новий механізм, який допомагає сповільнити старіння. Результати дослідження опубліковані у журналі Nature Aging.

Виявилося, що на процеси старіння значною мірою впливають білки, які ми споживаємо з їжею. Тому обмеження у харчуванні можуть дозволити прожити довше. При цьому увагу потрібно звертати не на скорочення загальної кількості вжитих калорій, а на споживання білків і певних амінокислот.

Скорочення споживання їжі, відоме як обмеження дієти, призводить до збільшення тривалості життя у багатьох тварин і може покращити стан здоров’я людей. Однак молекулярні механізми, що лежать в основі позитивних ефектів обмеження дієти, досі незрозумілі.

Дослідники з'ясували, що білок сестрин зв’язує амінокислоти і, чим активніший цей процес, тим швидше відбувається старіння.

Учені провели дослідження на плодових мушках. Їх годували їжею, багатою білком, що мало б пришвидшити їхнє старіння. Однак, коли мухам дали препарат, який призводив до мутації сестрину і запобігав зв’язуванню амінокислот, піддослідні прожили на 10% довше, ніж зазвичай.

Фахівці вважають, що сестрин може мати схожий ефект на процеси старіння в організмі людини, але для підтвердження цієї теорії необхідно продовжувати наукову роботу.

Нещодавно "Дивогляд" розповідав про дослідження ізраїльських учених, які знайшли спосіб уповільнити старіння.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ