Лікування вдома

Лікарі виявили найперший симптом COVID-19, яким часто нехтують

5 канал / Час. Підсумки тижня

Цю зміну в організмі спостерігають одразу 80% інфікованих

Іспанські учені назвали найперші ознаки COVID-19, на які варто звернути увагу. Про це пише medRxiv.

За словами науковців, першими ознаками коронавірусу є сухість та неприємні відчуття у носі, що виникають до втрати нюху та смаку. 

Зазначається, що зміни або повну втрату смаку помічають 80% хворих на COVID-19. На думку лікарів, це пов'язано з ураженням епітелію носоглотки. 

Мішенями для SARS-CoV-2 є келиховидні клітини, що містяться в дихальних епітеліях та кишківнику. У носоглотці ці клітини продукують муцини – головний компонент слизу, що виділяється для захисту дихальних шляхів від проникнення вірусу. 

Спеціалісти з університету Барселони вважають, що втрата нюху при COVID-19 пов'язана з тим, що келиховидні клітини, уражені вірусом, припиняють виділяти слиз, необхідний для молекул, що відповідать за запахи. 

Під час дослідження у групі з 35 пацієнтів з легкою формою коронавірусу, які втратили нюх, половина учасників скаржилася на відчуття, ніби їм зробили промивання носа. 
 
Раніше канадець створив шолом-капсулу проти коронавірусу. 
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ