коронавірус

Пандемія коронавірусу може спровокувати поширення одного з найбільш заразних небезпечних вірусів

Shutterstock

Раніше ця інфекція вбивала мільйони дітей

Через пандемію коронавірусу у світі може статися спалах спалах небезпечного інфекційного захворювання, яке вважається одним із найбільш заразних. Про це йдеться у статті вчених з Дитячого науково-дослідного інституту Мердока в Мельбурні, опублікованій у журналі Lancet.

Дослідники вважають, що світу загрожує поширення вірусу кору. І на це впливає одразу кілька факторів:

  • пропуск планової вакцинації дітей через обмежувальні заходи або небажання батьків йти у лікарню.
  • зростання рівня бідності, зокрема через скорочення соціальної допомоги у багатьох країнах, що розвиваються.

За даними ВООЗ, у 2020 році близько 94 млн дітей пропустили планову вакцинацію.

У нещепленої людини ймовірність захворіти після контакту з хворим становить 90%. Кір може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до п'яти років. Серед ускладнень кору — запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, діарея, енцефаліт. Ця недуга може призвести навіть до смерті.

"Нещеплені діти - це майже стовідсоткова ймовірність епідемії кору в наступному році", - сказав провідний автор дослідження, професор інституту Кім Малголланд.

Він і його колега передбачають, що у 2021 році світ може зіткнутися з такою епідемією кору і корової краснухи, яку "пам'ятають лише старі лікарі".

У 1980-х, коли більшість дітей у країнах з низьким рівнем доходу не мали доступу до вакцини проти кору, було підраховано, що кір призвів до смерті понад 2 млн  дітей.

Нагадаємо, нещодавно американські вчені виявили, що вакцина від кору може захистити від важких наслідків коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ