Коронавірус

Мешканці Східної Азії хворіли на коронавірус ще 25 тисяч років тому – дослідження

Скріншот відео

Внаслідок цього у популяції вже сформувався спадковий імунітет

Біологи з Австралії та США виявили у мешканців Східної Азії білки, специфічні до коронавірусу. Про це повідомляє bioRxiv.

 
Дослідники використовували методику підрахунку поколінь білків, щоби дійти висновку, що адаптація до коронавірусних інфекцій у мешканців регіону почалася ще 25 тисяч років тому. 
 
Відомо, що протягом історії еволюції склад білків у кожній людській популяції змінювався. Оскільки білки фізично взаємодіють з вірусами, що потрапляють до організму, після кожної вірусної епідемії у популяції зберігаються речовини, специфічні до окремого патогена. 
 
Австралійські дослідники вивчили протеоми 26 різних популяцій людей з п'яти континентів та відібрали білки, що взаємодіють з коронавірусом. 
 
У мешканців Східної Азії виявили унікальну добірку з 42 білків, специфічних до COVId-19, що працюють втричі активніше, ніж інші білки. 
 
Вік найдревніших поколінь білків автор оцінив у 900 поколінь. 
 
На думку вчених, епідемії коронавірусних інфекцій у цій частині світу відбувалися регулярніше в період з 25 до 5 тисяч років тому, через що популяція сформувала спадковий імунітет. 
 
Раніше дослідники виявили, у кого антитіла до коронавірусу зберігаються довше – чоловіків чи жінок. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ