Внаслідок цього у популяції вже сформувався спадковий імунітет
Біологи з Австралії та США виявили у мешканців Східної Азії білки, специфічні до коронавірусу. Про це повідомляє bioRxiv.
Дослідники використовували методику підрахунку поколінь білків, щоби дійти висновку, що адаптація до коронавірусних інфекцій у мешканців регіону почалася ще 25 тисяч років тому.
Відомо, що протягом історії еволюції склад білків у кожній людській популяції змінювався. Оскільки білки фізично взаємодіють з вірусами, що потрапляють до організму, після кожної вірусної епідемії у популяції зберігаються речовини, специфічні до окремого патогена.
Австралійські дослідники вивчили протеоми 26 різних популяцій людей з п'яти континентів та відібрали білки, що взаємодіють з коронавірусом.
У мешканців Східної Азії виявили унікальну добірку з 42 білків, специфічних до COVId-19, що працюють втричі активніше, ніж інші білки.
Вік найдревніших поколінь білків автор оцінив у 900 поколінь.
На думку вчених, епідемії коронавірусних інфекцій у цій частині світу відбувалися регулярніше в період з 25 до 5 тисяч років тому, через що популяція сформувала спадковий імунітет.
Раніше дослідники виявили, у кого антитіла до коронавірусу зберігаються довше – чоловіків чи жінок.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!