Коронавірус

Учені створили реалістичну 3D-модель коронавірусу – фото

Shutterstock

Діаметр вірусу становить близько 120 нанометрів, що приблизно в 1000 разів менше за ширину людського волосся

Учені з Саудівської Аравії створили найточнішу 3D-модель коронавірусу, що зображує його зовнішній вигляд та внутрішню структуру. Про це пише Daily Mail

Науковці застосували дані щодо структури вірусу SARS-CoV-2 для моделювання зображення. На їхню думку, це допоможе при створюванні методів лікування COVID-19. 

Модель складається з білкових шипів на поверхні, а також генетичного матеріалу, що ховається всередині вірусної мембрани. Зазначається, що діаметр вірусу становить близько 120 нанометрів, що приблизно в 1000 разів менше за ширину людського волосся. 

Коронавірус
Коронавірус
Фото: Daily Mail

"Наша тривимірна модель демонструє сучасну структуру SARS-CoV-2 на рівні атому та показує деталі вірусу, які неможливо побачити. Наприклад, білки нуклеокапсида створюють мотузкову структуру всередині нього", – розповів науковий співробітник. 

Для створення моделі дослідники взяли зображення поверхні вірусу з високим розширенням за допомогою електронних мікроскопів. Вони виявляють специфічний зовнішній вид вірусної поверхні, демонструючи білки та рецептори, що виходять за поверхню. 

Раніше штучний інтелект виявив 116 симптомів коронавірусу. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ