Коронавірус

Відчинені вікна знижують ризик зараження COVID-19 – дослідження

Shutterstock

Фізики зазначають, що цей спосіб зменшує ймовірність інфікування вдвічі

Фізики дійшли висновку, що для зменшення частин мікрокрапель вологи, які можуть переносити COVID-19 нового типу, достатньо просто відчинити вікно або ввімкнути кондиціонер. Це може зменшити ризик у 2 рази. Про це йдеться у науковому журналі Physics of Fluids.

"Коли ви відчиняєте вікно, з кімнати відлітає близько 70% видихуваних крапель вологи розміром з мікрон. Кондиціонери видаляють до половини всіх частинок, які виділяються в повітря при розмові або диханні. При цьому важливо розуміти, що інші частинки осідають на різні поверхні і можуть потім ще раз потрапити в повітря", – зазначив один з авторів дослідження Халід Талаат.

Спеціаліст зазначив, що відкриття шкіл та університетів змусило науковців задуматися, як коронавірус поширюється у зачинених приміщеннях і що потрібно додати до обов'язкового маскового режиму, аби попередити COVID-19. 

Фізики підрахували, як частини мікрокрапель рідин будуть рухатися у шкільному класі або аудиторії, в яких є вікна, що відчиняються, або системи очищення та кондиціонування повітря. 

Їхні розрахунки підтвердили, що значна частка краплин, які видихають люди у приміщенні, легко доходять до сусідів, оскільки вони здатні долати дистанцію в 2-2,5 метри. Водночас кількість таких частин можна різко зменшити, просто відчинивши вікно або ввімкнувши кондиціонер. 

Наприклад, якщо відчинити вікно, то з приміщення вилетить близько 40% аерозольних частин. Це знижує ризик поширення коронавірусу від однієї людини до іншої. Проте, наголошують вчені, для повного захисту учнів і викладачів від коронавірусу цього недостатньо, тому що інші краплі і частинки осідають на поверхні стін, столів та інших об'єктів в кімнатах.

Раніше у коронавірусу виявили ще один неприємний наслідок. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ