Хворі

Аспірин може бути корисним при важкій формі коронавірусу – дослідження

Shutterstock

Учені встановили взаємовз'язок між прийомом препарату і смертністю серед пацієнтів

Американські вчені виявили потенційну користь аспірину у боротьбі з важкою формою коронавірусу. Результати дослідження опубліковані у журналі Anesthesia and Analgesia.

У дослідженні, проведеному дослідниками з Мерілендського університету, взяли участь 412 людей, хворих на COVID-19 різного ступеня важкості. 314 осіб не отримували аспірин, а решта 98 приймали препарат протягом 24 годин після госпіталізації або за 7 днів до того, як потрапили у лікарню. Учені проаналізували, як аспірин впливав на потребу в штучній вентиляції легенів (ШВЛ), надходження до відділу інтенсивної терапії і смертність.

Виявилося, що серед тих пацієнтів, які приймали аспірин, ШВЛ потребували 35,7%, а серед тих, які не отримували препарат — 48,4%. Також аспірин знижував ризик необхідності в інтенсивній терапії на 12,2%.

Учені врахували сторонні чинники і встановили, що між прийомом аспірину та зменшенням імовірності розвитку важких симптомів і рівня внутрішньолікарняної смертності є прямий зв’язок.

Однак дослідники наголошують, що необхідно ще провести рандомізоване контрольоване дослідження, щоб встановити причиново-наслідковий зв'язок між застосуванням аспірину і зниженням пошкодження легенів і смертності у пацієнтів з COVID-19.

Раніше вчені виявили симптом, який може вказувати на підвищений ризик смерті від коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ