Багато людей страждають на закрепи, однак замовчують цю проблему. Якщо знайома ця пролема, вам з цим може допомогти вівсянка. Проте, крім неї ще є багато корисних продуктів, які допоможуть вам впоратися з проблемами травлення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EatingWell.
За словами сертифікованої дієтологині та магістра наук, Сільвії Клінгер, сніданок із багатих на клітковину цільнозернових пластівців, може позитивно вплинути на ваше травлення. Тому що цільні зерна містять багато клітковини, що сприяє комфортному травленню.
Втім варто знати, що не всі цільнозернові пластівці корисні. Коли ви обираєте пластівці в магазині, звертайте увагу на продукцію, де цільні зерна вказують першими серед іншого складу. Також вони мають містити не менше 3 грам клітковини на порцію.
Ківі
Дослідження доводять, що ківі допомагає із закрепом. Одна з властивостей ківі – це клітковина, вона втягує воду в кишківник і сприяє кращому змащенню.
"Ківі – моя рекомендація для пацієнтів, які страждають на закреп", – каже Кейт Скарлата, сертифікований дієтолог, що спеціалізується на здоров’ї шлунково-кишкового тракту.
Особливість ківі в тому, що на відміну від інших продуктів, що мають великий вміст клітковини, воно не викликає газоутворення та здуття живота. Цьому сприяє фермент – актинідин, який покращує процеси травлення. Кейт радить з’їдати по два ківі на день.
Ожина
Якщо у вас немає ківі, з’їжте ожини. Одна склянка цих ягід містить 8 грамів клітковини. Це приблизно стільки ж, скільки у двох чашках вареної вівсянки.
"Вона також містить натуральний проносний засіб, званий сорбітом, який втягує воду в кишківник і може допомогти пом’якшити випорожнення для легшої евакуації", – каже Скарлата.
Ці ягоди можна їсти не тільки у свіжому вигляді, але й замороженими. Наприклад, з ягід ожини можна зробити смачні та корисні смузі на сніданок.
Насіння чіа
Дві столові ложки насіння чіа містять 10 грамів клітковини. При замочуванні цього насіння утворюється слизька суміш, яка є розчинною клітковиною. Цей слиз може сприяє комфортному травленню їжі у вашому шлунку.
"Я зазвичай раджу людям починати зі столової ложки й додавати більше за потреби", – розповідає сертифікований дієтолог, Емі Кімберлейн.
Кіноа
Цей продукт теж може сприяти кращому травленню. Адже в одній чашці вареної кіноа міститься 5 грамів клітковини. Насіння можна готувати завчасно за потреби, зберігати в холодильнику та розігрівати в мікрохвильовці.
Теплу кіноа можна вживати по різному, наприклад на сніданок до неї можна додати скибочки мигдалю, шматочки бананів і мигдальне масло. Також із кіноа можна робити смачні пудинги.
"Однак, якщо ви шукаєте швидке рішення, спробуйте пластівці кіноа, вони схожі на скручену або сплющену версію насіння і мають однакові поживні речовини", – радить Скарлата.
Квасоля
Дієтологи радять з’їдати на день пів чашки квасолі.
"Завдяки приблизно 17 г клітковини на чашку квасоля є винятковим засобом для лікування закрепів. Додавання її до сніданку – чудовий спосіб підтримувати регулярні випорожнення протягом решти дня", – каже Клінгер.
Щоб уникнути газоутворення від квасолі, її варто замочити перед приготуванням.
Раніше "Дивогляд" розповідав про те, як дієтолог назвала корисний напій, який потрібно пити натщесерце.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.