Біженці з України на кордоні

Біженців призовного віку може почати висилати одна з країн Європи – що треба знати

УНІАН

Зараз у цій країні проживає приблизно 65 000 українців

Політичні партії у Швейцарії обговорюють питання депортації українських чоловіків. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Главком".

У цій європейській країні розгорнулася активна дискусія щодо того, чи варто позбавити українських чоловіків призовного віку статусу S – спеціального міграційного статусу, який надається українцям.

Зараз у Швейцарії проживає близько 65 000 українців, переважно жінок та дітей. Майже 12 тисяч українських чоловіків віком від 18 до 60 років мають статус S. Державний секретаріат з міграції зазначає, що точно визначити кількість чоловіків, які підлягають призову, неможливо.

Політики різних поглядів ставляться до цього питання по-різному. Праві партії вважають, що Швейцарія прихистила "11 тисяч дезертирів", яких слід вислати назад до України для участі в бойових діях. Ліві партії називають цю ідею лицемірною та юридично неможливою.

Правоцентристські та лівоцентристські партії, що разом складають більшість у парламенті Швейцарії, критикують систему тимчасового міграційного захисту, стверджуючи, що вона є надто дорогою і сприяє зловживанням.

Нещодавно парламентська більшість також відхилила пропозицію створення окремого бюджетного пакету для фінансування швейцарських збройних сил та відновлення України. Раніше ця більшість виступала проти реекспорту швейцарського озброєння до України через треті країни, посилаючись на нейтралітет Швейцарії.

Перед Глобальним самітом миру, який відбувся у Швейцарії 15-16 червня, влада країни змінила правила надання тимчасового захисту громадянам України. Рада кантонів – верхня палата парламенту Швейцарії, ухвалила рішення, згідно з яким на статус тимчасового захисту S можуть претендувати лише громадяни з територій, що перебувають під контролем росії, або з регіонів з активними бойовими діями.

Раніше "Дивогляд" розповідав, яка кількість українців у Польщі живе за кошти з України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ