Соцопитування

Віра у перемогу та НАТО без деокупації: серед українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії провели опитування

opinionua.com

Крім того, в українців спитали щодо вступу в НАТО

Близько 80% українських біженців, які тепер проживають у Німеччині, Польщі та Чехії, мають впевненість у перемозі України у війні, із них 40% цілковито впевнені у цьому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Щодо поглядів на результати війни, 40% опитаних вважають, що безумовно або скоріше за все переможе Україна, тоді як лише 5% вважають, що скоріше переможе росія. Віру в безумовну перемогу агресора висловили лише 1% опитаних біженців, і ще 14% визнали, що важко визначитися з цим питанням.

З іншого боку, більшість, а саме 51% українських біженців, підтримують вступ України до НАТО з умовою, що гарантії безпеки поширюватимуться тільки на контрольовані зараз урядом території, і з відкладенням визволення окупованих територій на майбутнє. Протилежний варіант підтримують 33%, а 16% не визначилися щодо цього.

Опитування проводилося з 20 по 26 квітня методом онлайн-інтерв'ю, в якому взяли участь 801 респондент (дорослі громадяни віком від 18 років), які залишили Україну після 24 лютого 2022 року та наразі проживають у Німеччині, Польщі та Чехії.

Зважаючи на обставини, теоретична статистична похибка такого опитування не перевищувала 3,5%, однак соціологи відзначають, що деякі фактори, такі як відсутність достовірних статистичних даних про кількість і розташування українських біженців, а також низький рівень інтересу до участі в опитуваннях та особливості методу онлайн-інтерв'ю, можуть вплинути на похибку, яка фактично може бути більшою.

Попри це, у КМІС стверджують, що отримані результати все ж мають значну репрезентативність та дозволяють аналізувати громадські настрої українських біженців.

Раніше опитування КМІС показало, що 82% українців не довіряють УПЦ мп, а 63% підтримують заборону.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ