українці, біженці, переселенці

88% біженців хочуть залишитися у Польщі ще на пів року, але в майбутньому 70% планують повернутися в Україну – соцопитування

Shutterstock

З 24 лютого 2022 року численна кількість українців виїхали за кордон і ще й досі залишаються там, доки на території України тривають бойові дії

Багато хто вже адаптувався в інших країнах: знайшов житло, працевлаштувався і продовжує будувати своє життя. Серед українських біженців більшість мріє повернутися назад додому, але є й такі, хто планує залишитися жити у Європі.

Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на дані дослідницької організації IMPACT, 88% громадян України, які перебувають у Польщі, хочуть залишитися у тій країні ще на 6 місяців. У цей же час, в майбутньому 70% з них планують повернутися додому.

"Прагнення повернутися в Україну й далі домінує серед українців у Польщі. Причому багато хто висловлює бажання повернутися в Україну в майбутньому (70%). Проте переважна більшість, а саме 88%, планують залишитися в країні, в якій вони перебувають, принаймні ще на 6 місяців", – повідомляє пресслужба Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ).

Читайте також: За якістю життя і працевлаштуванням: ТОП-10 найкращих європейських країн для еміграції.

Станом на початок 2024 року, за кордоном перебуває понад 6,2 млн українців. Переважна більшість біженців влаштувалися у Польщі. Дехто вже остаточно повернувся назад в Україну, частина періодично приїздить, але є й ті, хто не був вдома вже понад 2 роки.

"Це дослідження показало тенденцію до повернення українців додому. Ми розуміємо наміри українських біженців щодо повернення додому та розуміємо найближчу перспективу, проблеми та те, яка допомога їм буде потрібна найближчим часом. Спільно з державою ми зможемо напрацювати механізми допомоги українцям, які повертаються додому навіть попри війну, що триває", — зазначив генеральний директор Українського Червоного Хреста Максим Доценко.

Результати дослідження, що проводиться з березня 2022 року і дотепер, показали, що однією з причин повернення додому більшість називає бажання возз'єднатися з сім'єю.

Загалом у щомісячному телефонному опитуванні беруть участь 5 тис респондентів, серед яких біженці у Європі та ті, хто повертається в Україну.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українок планують повернутися з Польщі додому.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ