Україна і Польща

Українським біженцям у Польщі планують суттєво скоротити допомогу

відкриті джерела

Українцям також можуть дозволити змінювати свій статус проживання

Українським біженцям у Польщі планують скоротити фінансову та іншу допомогу, передає "Дивогляд" із посиланням на Gov.pl та Ukrayina.pl.

Зміни щодо скорочення допомоги біженцям з України можуть застосувати вже найближчим часом. Це стосується одноразових грошових виплат, розміщення українців та харчування.

Що саме і коли може змінитися для українських біженців

За інформацією Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі, минулого тижня до Урядового центру законодавства надіслали низку правок щодо законопроекту про тимчасове перебування українців у Польщі.

Так, законопроєкт зменшує обсяги допомоги для українців, хоча й пропонує продовжити тимчасове перебування біженців зі статусом UKR до 30 вересня 2025 року.

За попередньою інформацією, вже з 1 липня 2024 року фінансова допомога біженцям у вигляді розміщення та харчування біженців з України буде можлива лише за наявності укладеної угоди з місцевим воєводою або ж органом місцевого самоврядування, що діє на його розпорядження.

"Зміни стосуватимуться також завершення терміну дії грошової допомоги за ст. 13 закону, пов'язаної з відшкодуванням власникам приватних приміщень витрат на перебування та харчування біженців війни", – йдеться у повідомленні польського міністерства.

Також зміни до законопроєкту пропонують: 

  • призупинити виплати українцям одноразової допомоги у розмірі 300 злотих;
  • припинити робити безкоштовні фото для документів українцям.

Зміна статусу проживання у Польщі

І хоча перебування у Польщі українських біженців, яким було присвоєно номер PESEL UKR, буде законним до 30 вересня 2025 року, вже з початку наступного року українцям можуть дозволити змінювати свій статус проживання у європейський країні – з поточного тимчасового захисту на тимчасове проживання терміном на 3 роки.

Попередньо, змінити статус проживання зможе громадянин України, який:

  • заповнить та оновить всі необхідні дані в базі даних PESEL UKR в органах влади гміни (місцевої громади);
  • подасть електронну заяву до воєводи;
  • має активний статус UKR станом на 04.03.2024 та на дату подання заяви;
  • не має жодних заперечень щодо зміни статусу проживання від служби безпеки.

За умови успішного проходження процедури українець отримає картку проживання з поміткою "раніше мав (мала) тимчасовий захист".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Польщі планують запровадити зміни щодо українських школярів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ