українці, біженці, переселенці

Кількість біженців, які планують повернутися до України, різко впала – опитування

Shutterstock

У рамках дослідження було опитано тисячі українських біженців

Понад 26% біженців точно планують повернутися до України, що є значно меншим числом порівняно з попереднім роком, коли цей показник становив понад 50%. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Еспресо".

Дарія Михайлишина, старша економістка Центру економічної стратегії, повідомила про проведене велике дослідження, в рамках якого було опитано тисячі українських біженців, що зараз перебувають за кордоном. Це третє опитування, яке дає змогу порівнювати результати.

"За останніми даними, у січні 2024 року 26% українських біженців сказали, що вони точно планують повернутися до України, ще 26% кажуть, що скоріше за все планують повертатись. Якщо порівнювати ці дані з тими, які були рік тому, у листопаді 2022 року, то тоді 50% говорили, що точно планують повернутися назад до України", – пояснила Михайлишина.

Отже, кількість тих, хто планує повернутися до України, майже вдвічі зменшилася. Варто також врахувати, що деякі біженці вже повернулися до України, що може бути одним із факторів, що впливає на зменшення цього показника.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Німеччині пропонують позбавити виплат чоловіків-біженців з України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ