Найнебезпечніший об'єкт у світі знаходиться в Україні – що це таке (фото)

Існує цілком реальний предмет в Україні, який може здаватися чимось надприродним, але настільки смертоносний, що навіть погляд на нього може призвести до загибелі

Цей предмет відомий як "Чорнобильська слонова нога", і він являє собою шматок застиглої лавоподібної маси шириною 2 метри, що утворився з розплавленого ядра реактора. Він є наслідком плавлення уранового палива всередині пошкодженого реактора. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Наслідки для життя можуть бути катастрофічними

Журналісти пишуть, що перебування в приміщенні зі "слоновою ногою" впродовж 300 секунд залишить вас лише із двома днями життя. Фотографій цього предмета існує вкрай мало через його інтенсивне випромінювання.

Навіть через майже 40 років після катастрофи, вхід у приміщення з цим об'єктом може бути надзвичайно небезпечним, а загроза може тривати століттями. У 1986 році "слонова нога" випромінювала 10 000 рентгенів на годину – приблизно в 1000 разів більше, ніж доза, необхідна для раку.

Перебування поряд з нею призводить до втоми та запаморочення на тиждень, а через декілька хвилин може спричинити крововилив в клітинах тіла, блювоту, діарею та лихоманку. За 5 хвилин можна отримати смертельну дозу радіації, яка майже напевно призведе до смерті через два дні.

Навіть зараз, коли ядерний матеріал повільно охолоджується, він ще довгий час буде небезпечним. Лише через десять років після аварії, за допомогою сучасної техніки та засобів захисту, фахівці змогли здійснити деякі знімки, де на фотографії можна побачити Артура Корнєєва, заступника директора об'єкту "Укриття" на Чорнобильській АЕС.

Артур Корнєєв біля об'єкта
Артур Корнєєв біля об'єкта
Фото: Фото з відкритих джерел

Вірогідно, що Корнєєв з'являвся у цьому місці частіше, ніж будь-яка людина, а тому, ймовірно, стикнувся з максимальними дозами радіації. Відомо, що його смерть настала у 2022 році, коли йому було 73 роки.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що насправді відбулося 38 років тому під час трагедії на Чорнобильській АЕС, яка забрала життя та уразила сотні тисяч людей, а також стала серйозним викликом для екології.

Також відомо, що від самого початку радянська влада приховувала правду про причини та наслідки аварії. Однак нещодавно відбулося відкриття секретних архівів, про вміст яких ми теж детально розповідали.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше