Річниця трагедії на Чорнобильській АЕС: що насправді відбулося 38 років тому

Щороку 26 квітня згадують трагедію на Чорнобильській атомній електростанції – найбільшу катастрофу в ядерній енергетиці

Аварія, яка сталася 38 років тому, забрала життя та уразила сотні тисяч людей, а також завдала серйозної шкоди екології. Детальніше про цю катастрофу розповідає "Дивогляд".

Історія аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня 1986 року на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС відбулися два вибухи з часовим проміжком лише у 2 секунди. У результаті вибухів розпочалася пожежа та обвалилася частина будівель. Численна кількість радіоактивних речовин була викинута в атмосферу і поширилася не лише Чорнобилем, але й іншими містами та країнами Європи.

Упродовж кількох днів сотні пожежників та працівників аварійних служб намагалися загасити пожежу на четвертому енергоблоці. Багато рятувальників згодом загинули в результаті впливу променевої хвороби.

З метою запобігти подібним аваріям у подальшому, у 1986 році четвертий реактор накрили спеціальним "саркофагом", а після цього ЧАЕС знову запустили в експлуатацію. Згодом, через суттєві пожежі було вимкнено три інші реактори.

У 2019-му над Чорнобильською станцією створити новий "саркофаг", а у наші дні її готують до повного зняття з експлуатації.

Жертви катастрофи у Чорнобилі

Вибухи на Чорнобильській АЕС спричинили екологічне забруднення. Найбільше постраждало місто Прип'ять, де мешкало багато сімей і працівників станції. Мешканців вивозили автобусами, і вони вже ніколи не повернулися до рідного міста. Територія цього міста ще й досі вважається непридатною для життя, хоча туди доволі часто приїжджають туристи, щоб на власні очі побачити наслідки трагедії та пройтися містом, що вимерло.

Понад 100 тис жителів Чорнобиля та ближніх населених пунктів були евакуйовані після аварії. Багато хто встиг отримати опромінення і у майбутньому страждав від променевої хвороби.

Точну кількість жертв аварії на Чорнобильській АЕС встановлено не було. Багато людей загинуло майже одразу після катастрофи, а дехто помер через роки. За орієнтовними розрахунками, в результаті вибухів на четвертому реакторі померло щонайменше 4 тис осіб. Близько 30 співробітників АЕС померло в перші дні і тижні аварії, ще сотні тисяч людей померли в наступні кілька років від онкологічних захворювань і променевої хвороби.

Радіація
Радіація
Фото: Shutterstock

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чорнобильському заповіднику камери зафіксували двобій диких вовків.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше