"Ми не хочемо приховувати де-факто дезертирів": в європейській країні обговорюють повернення біженців до України

У Швейцарії було публічно висловлено позицію щодо необхідності повернення в Україну військовозобов'язаних чоловіків-біженців, яка отримала підтримку двох політичних партій

У контексті призупинення Україною до 18 травня надання консульських послуг для військовозобов'язаних чоловіків та неможливості отримати їх без оновлення даних у ТЦК, швейцарські політики розпочали обговорення щодо потенційних військових біженців з України. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Neue Zürcher Zeitung.

"Ми не хочемо приховувати де-факто дезертирів"

Згідно з інформацією Федерального департаменту юстиції Швейцарії (FDJP), в країні проживає приблизно 11 тисяч українських чоловіків.

Парламентарі вважають, що чоловіки, які мають військовий обов'язок в Україні, не можуть розраховувати на статус захисту S, оскільки цей статус призначений переважно для жінок, дітей та осіб похилого віку, які потребують особливого захисту.

"Ми не хочемо приховувати де-факто дезертирів, залишивших країну, яка зараз потребує їх присутності в оборонних силах", – заявив радник Вільної демократичної партії (FDP) Крістіан Вассерфален.

Він вважає, що Швейцарія має допомогти Україні розв'язати проблему з надлишком кадрів у військовій сфері.

"Зменшення навантаження на важкі швейцарські міграційні структури... Те, що Швейцарія приймає дезертирів протягом останніх двох років та підтримує їх податковими грошима, звів статус захисту до абсурду", – додав Вассерфален.

Інший політик, голова з питань притулку Швейцарської народної партії Паскаль Шмід, вважає, що така позиція Швейцарії свідчить про відсутність солідарності з Україною.

"Якби Швейцарія опинилася під загрозою, ми б не хотіли, щоб інші країни розміщували у себе сотні тисяч наших солдатів", – сказав Шмід.

Він також заявив про намір провести розслідування щодо цього питання.

У той же час голова Українського Товариства у Швейцарії Андрій Лужницький вважає такі висловлювання цинічними і розглядає їх як "морально-політичну заяву про банкрутство".

"Це цинічна спроба розв'язати українську проблему. І це від політиків країни, яка навіть не дозволила третім країнам передати швейцарську зброю для допомоги Україні. Якщо військовозобов'язаних справді відправлять назад, то сподіваюся, що їм дадуть зброю", – зазначив Лужницький.

Раніше Зеленський заявив, що росія має план зірвати саміт миру у Швейцарії.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше