Заборони, які здивують: 5 правил, які діють на Євро-2024

Чемпіонат Європи-2024 вже розпочався, і УЄФА підготувала кілька сюрпризів для гравців та вболівальників

Про нововведення на турнірі та поради для фанатів розповідає "Дивогляд".

Нові правила поливу газону

Після матчу між "Манчестер Юнайтед" та "Борнмутом" в англійській Прем'єр-лізі, УЄФА оголосила про впровадження особливої системи поливу газону, щоб уникнути повторення інциденту, коли перед грою поле було затоплено. Цей матч уболівальники жартома назвали "нічия, що проходила в басейні".

Щоб запобігти схожим проблемам на Євро-2024, були введені нові правила поливу:

  • Полив має завершуватися за годину до початку гри.
  • Поле повинно бути полите рівномірно, а не лише в певних зонах.
  • Організатори гри повинні оголосити графік поливу на передматчевих зборах.
  • Додатковий полив дозволяється за 10-15 хвилин до початку матчу або під час перерви (максимум на п'ять хвилин), якщо це погоджено з УЄФА.

Заборона на фрукти 

Ще однією новацією від німецьких організаторів стала заборона на споживання фруктів під час матчів. Вони рекомендують купувати сосиски на стадіонах, ціна яких складає близько 5 євро, а у фіналі вона зросте до 5,64 євро.

Також введено заборону на рідини, напої, заправки, паління електронних та звичайних сигарет, а також на будь-які харчові продукти, включаючи фрукти. Кожного вболівальника перевірятимуть перед входом на стадіон, а на території стадіону патрулюватимуть поліція та стюарди.

Спроба пронести заборонені предмети призведе до їх вилучення та позбавлення права входу на стадіон.

Поради щодо пива

Уряд Великої Британії також попередив своїх громадян бути обережними з німецьким пивом, оскільки воно міцніше за британське, і сильно п'яних фанатів можуть не допустити на стадіон або навіть затримати.

Нові правила спілкування з арбітрами

Роберто Розетті, керуючий директор УЄФА з суддівства, написав відкритого листа перед Євро-2024, де були встановлені нові правила спілкування між гравцями та арбітрами під час матчів.

Арбітр за гру може прийняти 200-250 рішень під великим тиском. Розетті прагне забезпечити можливість суддям вільно приймати рішення та обґрунтовувати їх.

Відтепер рішення арбітра можуть обговорювати лише він і капітан команди. Будь-який гравець, що порушить це правило, отримає жовту картку. Якщо капітаном є воротар, то команді слід призначити іншого гравця для виконання цієї ролі на протилежній частині поля.

Скандал з нацистськими символами

Компанія Adidas заборонила продаж форми збірної Німеччини після скандалу з номером 44 на ігрових футболках через асоціації з символікою СС. Це рішення було прийнято, щоб уникнути непорозумінь і конфліктів.

Раніше "Дивогляд" ділився повним розкладом матчів України та інших збірних на Євро-2024.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше