Футбол

Футбол небезпечний для мозку жінок – дослідження вчених

unsplash.com

Науковці поки не можуть точно пояснити причини цього явища

Дослідники з Єшива-університету (США) дійшли доволі тривожних висновків щодо гри у футбол, особливо з огляду на травми, які виникають внаслідок ударів головою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

Учені використали одну з методик магнітно-резонансної томографії для вивчення структури мозку. Група фахівців досліджувала мікроскопічні зміни в білій речовині мозку в 98 аматорських футболістів, серед яких було 49 чоловіків і 49 жінок.

Кожен із цих спортсменів провів у футболі багато років, часто відбиваючи м'яч головою. Середній вік учасників складав майже 26 років. Результати дослідження показали, що фракційна анізотропія (показник функціональності та організації білої речовини) була знижена у всіх учасників експерименту, що пов'язують з численними ударами по голові під час гри. Примітно, що у жінок цей показник був значно гіршим.

Майкл Ліптон, провідний автор дослідження, зазначив, що у жінок виявили в п'ять разів більше мікроструктурних пошкоджень мозку порівняно з чоловіками, хоча кількість ударів була схожою.

Науковці поки не можуть точно пояснити причини цього явища. За їхніми припущеннями, це можуть бути особливості будови черепа, генетична схильність, сила м'язів шиї, статеві гормони та інші фактори.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у чоловіків зменшується мозок, коли вони стають батьками.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ