Як Нострадамус, але справжній і моторошний: культовий письменник вражаюче передбачив три події

Деякі люди вірять, що письменники можуть передбачати майбутнє – історія людства інколи демонструє, що це правда

У цьому контексті неможливо не згадати Нострадамуса, чиї загадкові пророцтва захоплювали людей протягом століть, хоча, на думку критиків, його неоднозначні висловлювання можна трактувати по-різному. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Grunge.

Канібалізм, Великий вибух та інше

Серед письменників, чиї прогнози викликають особливу цікавість, є Едгар Аллан По. У своїх похмурих творах, наприклад у "Вороні", По демонструє вражаючу точність у передбаченні майбутніх подій, особливо у своєму романі 1838 року "Оповідь Артура Гордона Піма".

Хоча Едгар Аллан По здобув популярність завдяки багатьом своїм творам, саме цей роман можна вважати ключовим у його літературній спадщині. Ця морська пригода виділяється психологічною глибиною По та використанням біблійних символів і алегорій.

Його творчість вплинула на багатьох видатних письменників, від Германа Мелвілла, який черпав натхнення для написання "Мобі Діка", до Зигмунда Фройда, який бачив у творах По елементи того, що згодом назвав психоаналізом.

Історія вищезгаданого роману присвячена Піму, безбілетнику на китобійному судні, який разом з екіпажем переживає важкі випробування, такі як бунт, шторми та корабельна катастрофа.

Як і багато інших книг По, цей роман містить елементи надприродного, включаючи зловісний корабель-привид, який вкрили трупи. Проте найстрашніший епізод для багатьох читачів настає після катастрофи, коли екіпаж, залишившись без їжі, вдається до канібалізму задля виживання.

Едгар Аллан По
Едгар Аллан По
Фото: Фото з відкритих джерел

За сюжетом, Пім виживає після катастрофи разом із трьома іншими – серед них Огастус Барнард, Дірк Пітерс і Річард Паркер. У відчайдушній спробі вижити Паркер пропонує тягнути жереб, щоб визначити, хто стане жертвою. Іронічно, але Паркер програє і стає жертвою, а Барнард згодом помирає від виснаження.

Дивовижний збіг, пов'язаний з передбаченням По, став відомий у 1970-х роках, коли Артур Кестлер, автор "Темряви опівдні", попросив читачів поділитися незвичайними збігами. Він отримав листа від Найджела Паркера, який описував моторошну історію. Його двоюрідний брат, теж на ім'я Річард Паркер, загинув за подібних обставин на кораблі "Міньйонетта" у 1884 році, через десятиліття після публікації роману По.

Цей дивний збіг між вигаданим сюжетом і реальними подіями зміцнив репутацію По, як провидця. Хоча в XIX столітті було кілька відомих корабельних катастроф, які закінчилися канібалізмом, цей випадок єдиний, де жертвою став Річард Паркер.

Скептики можуть вважати це збігом, але пророчість По виходить за межі літератури. Його оповідання 1840 року "Ділова людина" з вражаючою точністю описує травму мозку, яка змінює особистість, що випередило аналогічний медичний випадок на вісім років. Його розуміння синдрому лобової долі мозку задовго до його медичного визнання виділяє візіонерське мислення По.

Поема "Еврика", опублікована в 1848 році, – це ще один приклад його передбачливого мислення. Хоча її недооцінили після публікації, сучасні експерти відзначають неймовірно точне описання концепції Всесвіту, яка дуже схожа з теорією Великого вибуху. Ці теорії з'явилися вже за часів сучасної космології лише через багато десятиліть після того, як По створив свою книгу.

Раніше "Дивогляд" розповідав про п'ять важливих пророцтв Нострадамуса на 2024 рік.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше