Українська мова

5 українських слів, які помилково вважають суржиком

https://rubryka.com/

Не всі слова, що схожі на російські, є суржиком чи калькою, а більшість із них мають праслов’янське походження

"Дивогляд" у цьому матеріалі розгляне, які слова варто використовувати у повсякденному спілкуванні, оскільки вони є частиною української мови.

Слова, які помилково вважаються суржиком, але належать до української мови:

Многий. Відоме всім привітання "многая літа" містить це слово. Воно також має праслов'янське походження і використовується в українській мові та інших східнослов'янських мовах.

Празник. Це архаїзм, який наші предки використовували для позначення вихідного дня. Прикметником "празний" у давнину називали ледачих людей.

Давити – тиснути. Це слово прийшло з праслов'янської мови і увійшло в більшість сучасних східноєвропейських мов. Від нього утворено багато похідних, таких як "давка", "давитися", "давило".

Строїти. Ця лексема походить від праслов'янського слова "srtojь" зі значенням "порядок". Вона присутня в багатьох мовах індоєвропейської групи, включаючи українську.

Інтерес. Лексема має латинське походження від слова "interesse", що означає "мати важливе значення", "бути цікавим". В українську мову це слово потрапило через німецьку та польську.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, що треба знати стосовно 30 змін в українському правописі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ