Констянтин-Кирило і Михаїл-Мефодій

День слов'янської писемності та культури 2024: історія свята

Фото із відкритих джерел

Українська мова займає унікальне місце серед слов'янських мов

24 травня святкується День слов'янської писемності та культури, а також вшановується пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, які створили слов'янську абетку. Ця дата є важливою не лише в Україні, а й у Болгарії, Сербії, Македонії, Чехії та Чорногорії, повідомляє "Дивогляд".

Кирило і Мефодій розробили писемність для старослов'янської мови, яка базувалася на діалекті мешканців сучасних Салонік. Вони використовували два алфавіти: кирилицю і глаголицю. Ця мова здебільшого застосовувалася для написання книг, тоді як у побуті використовувалася рідше.

Сучасні дослідники наголошують, що українська мова займає унікальне місце серед слов'янських мов завдяки численним фонетичним і морфологічним відмінностям. Це свідчить про її самостійний розвиток протягом дуже тривалого періоду.

Українська мова має надзвичайно багатий словниковий запас, який налічує близько 500 тисяч слів, і вважається однією з наймелодійніших мов у світі.

Вітаємо всіх зі Днем слов'янської писемності та культури та з вшануванням рівноапостольних Кирила і Мефодія! Знання минулих поколінь є важливими та необхідними, як і їхня передача сьогоднішнім і майбутнім поколінням.

Раніше "Дивогляд" розповідав, яке слово правильно вживати для подяки в українській мові: "спасибі" чи "дякую".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ