Удар по Харкову

Видавництва відреагували на знищення окупантами харківської друкарні – як можна підтримати українське книговидання

Фото з відкритих джерел

Також на черговий злочин рашистів відреагував Петро Порошенко

У результаті ракетного удару по Харкову була зруйнована друкарня "Фактор-Друк", де більшість українських видавництв друкували свої книги. Про це повідомляє "Дивогляд".

У соціальних мережах письменники, книгарні та видавництва висловлюють співчуття та підтримку колегам. Відомо, що видавництво Vivat друкувало там свої книжки.

Так, книгарня "Сенс" зауважила, що Харків завжди був центром книговидавництва України та продовжує ним залишатися, попри постійні обстріли.

"Кожна третя книга, яка видається в країні, друкується типографією Фактор-друк. І тому зараз як ніколи важливо підтримувати тих, завдяки кому навіть на третьому році повномасштабного вторгнення на полицях книгарень з’являється повно нових видань", – зазначили там.

Також вони закликали читачів переглянути останні сторінки книжок і поділитися в соціальних мережах тими, що були надруковані у "Фактор-Друк". Своєю чергою, книгарня "Моя книжкова полиця" повідомила про надання додаткової знижки на всі книги видавництва Vivat.

Видавництво "КСД" повідомило, що також друкувало окремі книги у "Фактор-Друк". На момент атаки там перебували 11 видань, включаючи новинки та додруки попередніх накладів.

"З точки зору бізнесу ми переналаштуємо процеси і зрештою книги будуть випущені, але зараз це не головне. Людей не повернеш. Тому співчуваємо колегам з "Фактор-друк" і горюємо разом, бо ми одна команда. Сподіваємося, що всі зниклі люди будуть знайдені неушкодженими" – додали у видавництві.

Підтримку колегам висловило і видавництво "Лабораторія", де закликали підтримати друкарню і видавництво, придбавши будь-яку книгу Vivat в книгарнях та інтернет-магазинах. Співчуття висловило й видавництво "Видавництво" і закликало донатити на актуальні збори та підтримувати українське книговидання.

У Facebook 5-ий президент Петро Порошенко написав, що співробітники друкарні з початку повномасштабної війни проти росії не припиняли роботу ні під час повітряних тривог, ні через відключення електроенергії.

"Але мета ворога залишається такою ж – знищити все, що робить нас українцями. Наших людей, наші домівки, нашу пам'ять, нашу культуру та мову. Не маємо дати жодного шансу російським потворам це зробити. І на кожен їхній терор будемо відповідати нашою єдністю. Тож заходьте на їхній сайт, відвідуйте книгарні і купуйте їхні книжки", – написав він.

Раніше ми розповідали, що росіяни масовано атакували Харків і передмістя, де кількість загиблих і поранених зростає. Зокрема, вже відомо про шестеро загиблих.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ