Хто був першим у світі синоптиком – цікава історія

Теофраст, відомий давньогрецький філософ, часто вважається першим синоптиком через його працю "Про прикмети", де він зібрав всі тодішні знання про зміну погоди

У ті часи, коли супутники чи радари ще навіть не з'явилися на горизонті, Теофраст, народившись приблизно в 372 році до н.е. на острові Лесбос, вивчав не лише великі філософські питання, але й природні явища, включаючи погоду. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на GreekReporter.

Птахи поводяться дивно? Це про щось каже

Розуміння погоди для нього означало спостереження за небесними явищами та натяками природи, і саме цим він займався, написавши книгу "Про прикмети", де зібрав метеорологічні знання своєї епохи.

Порівняно з Аристотелем, який теоретизував про погоду, Теофраст відзначився практичним підходом та намагався прогнозувати погоду, що можливо зробило його першим синоптиком у світі.

Однією з основних ідей Теофраста було те, що погода змінюється, як маятник, і певний стан часто змінюється його протилежністю, що, за його словами, можна було побачити в мокру зиму, яка передує сухій весні, або сухому травні, який вказує на дощовий червень.

Теофраст документував численні ознаки, які вказували на зміни в погоді, деякі були досить простими, як червоне небо на світанку, що, на його думку, передбачало дощ протягом трьох днів, а інші, такі як поведінка птахів, були складнішими.

Тут кілька прикладів з його книги "Про прикмети":

  • Червоне небо на світанку або заході сонця? Дощ може бути на горизонті протягом трьох днів.
  • Сонце заходить або сходить у хмарах? Ймовірний дощ.
  • Птахи поводяться дивно? Ворони видають незвичні звуки? Це також може бути ознакою наближення дощу.
  • Тварини поводяться дивно? Собаки катаються по землі або вівці риють ями і туляться один до одного? Приготуйтеся до вітру або бурі.

Теофраст не обмежувався лише погодою. Він був вченим, який досліджував різні сфери знань, від метафізики до ботаніки, і його вважають батьком ботаніки за його внесок у вивчення рослинного світу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що штучний інтелект "оживив" давньогрецьких філософів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше