Бермудський трикутник: найвідоміша подія у цьому містичному місці та чому все не так, як здається

Акваторія між Флоридою, Пуерто-Ріко та Бермудськими островами відома, як Бермудський трикутник, і цей термін почав набирати популярності у XX столітті, коли зникнення літаків і кораблів зацікавило людей усього світу

Протягом багатьох років стверджувалося, що транспортні засоби, що потрапляють у цю зону, зазнають аварій частіше, ніж де-інде. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC Science.

Один із найвідоміших інцидентів відбувся у 1945 році, коли зникла група п'яти бомбардувальників ВМС США, що здійснювала навчальний політ. Цей епізод спричинив подальше поширення теорій про загадкову силу трикутника.

Які є пояснення?

У 1975 році Ларрі Куше опублікував книгу, яка спростовувала міфи про цей район. Він аргументував тим, що повідомлення про Бермудський трикутник містили неточності або були перебільшеними. Куше дійшов висновку, що кількість інцидентів тут не значно відрізняється від показників інших районів світу.

Однак існують численні пояснення загадкових явищ у цьому районі, включаючи як природні, так і неприродні. Наприклад, технології зниклої Атлантиди часто звинувачували в аваріях. Деякі вірять, що Бермудський трикутник – це змінений простір-час, який затягує об'єкти в паралельний світ.

Одне з природних пояснень полягає в тому, що бульбашки метану, що виходять з морського дна, можуть впливати на кораблі. Проте дослідження геологічної служби США не підтвердило значних викидів метану в останні роки.

Нові дослідження показали, що шторми в цьому районі можуть генерувати хвилі висотою до 30 метрів. Хоча лабораторні експерименти підтвердили, що такі хвилі можуть потопити кораблі, доказів їх виникнення в Бермудському трикутнику немає.

Також існує теорія, що магнітні аномалії можуть відхиляти пілотів і моряків, які орієнтуються за компасом. Хоча такі аномалії не підтверджені, у XX столітті географічна та магнітна північ збіглися у Бермудському трикутнику, що могло призвести до навігаційних помилок.

Попри інтенсивний морський та повітряний трафік, а також часті урагани, в Бермудському трикутнику не спостерігається надмірної кількості авіакатастроф або кораблетрощ.

Справжня причина розповсюдженості усіляких містичних теорій про Бермудський трикутник, швидше за все, полягає в тому, що ЗМІ та прихильники теорій змови намагаються приділити увагу будь-яким подіям в цьому районі, навіть якщо вони не є частими.

Раніше "Дивогляд" розповідав про шокуючі теорії змов, які виявилися правдою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше