Мегаліт, який тисячоліттями не дає спокою: науковці могли розкрити ще одну таємницю Стоунгенджа

Розташування Стоунгенджа збігається зі сходом сонця під час літнього сонцестояння і заходом під час зимового сонцестояння, але це може бути лише частиною його таємниць

Нова теорія

Археологи припускають, що цей пам'ятник епохи неоліту може також відображати місячну нерухомість. Велика зупинка Місяця, яка, до речі, відбудеться в січні 2025 року, є явищем, яким може бути зумовлене створення цього мегаліту. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Зупинка Місяця стається раз на 18,6 років, коли він досягає своєї найпівнічнішої або найпівденнішої точки на небі. Протягом місяця його рух постійно змінюється через кут місячної орбіти. Чи є Стоунгендж пов'язаним з цими місячними циклами – питання, на яке вчені ще шукають відповіді.

Хоча принаймні один із чотирьох каменів збігається зі сходом найпівденнішого Місяця під час великої місячної нерухомості. З огляду на рідкість події, вчені сподіваються розгадати цю загадку під час майбутньої місячної нерухомості.

Дослідники очікують побачити, як Стоунгендж "вирівнюється" відносно екстремальних положень сходу і заходу Місяця. Професор Клайв Рагглс, учасник дослідження, вказує, що розташування каменів збігається з екстремальними положеннями Місяця, і це стимулює дебати серед вчених.

Такий період місячного циклу міг бути сприйнятий стародавніми культурами, як важливе божество, могутніше за бога Сонця, що могло стимулювати проведення свят і ритуалів. Однак такі припущення залишаються лише теоріями, і дослідники сподіваються отримати більше відповідей на початку наступного року.

Окремо зазначимо, що Стоунгендж – це один з найзагадковіших археологічних об'єктів у світі. Його вік оцінюється близько 4500 років, але точний час початку будівництва залишається загадкою. Цей монументальний комплекс складається з кам'яних блоків, вага яких сягає до 25 тонн кожен. Стоунгендж має величезне культурне і наукове значення, але його справжня природа і призначення лишаються предметом спекуляцій.

Деякі вчені вважають його об'єктом для астрономічних спостережень або місцем для релігійних обрядів. Інші вбачають його як місце поклоніння або центр для обміну товарами. Однак багато таємниць Стоунгенджа залишаються невідомими, і дослідники продовжують розгадувати їх, використовуючи сучасні технології та методи археологічних досліджень.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як творці Стоунгенджа використовували його для визначення зміни пори року.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше