Це не собаки чи коти: яка тварина була найкращим другом стародавньої людини

Люди та собаки проживають поруч тисячоліттями, і останні вже давно вважаються "найкращими друзями людини"

Проте зараз дослідники стверджують, що навіть 1500 років тому все могло бути інакше, бо наші давні пращури вважали "найкращими друзями" інших істот. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Ця тварина входила до найближчого оточення людини

Згідно з археологічними даними, стародавні суспільства в Південній Америці дуже поважали лисиць, навіть так, що ховали їх поруч з собою. Вчених здивувало, коли вони знайшли лисицю, поховану в стародавній людській могилі 1500 років тому в Патагонії (Аргентина).

Команда з Оксфордського університету провела аналіз ДНК і з'ясувала, що тварина перебувала поруч з доісторичними мисливцями-збирачами та входила до найближчого оточення табору. Вчені вважають, що лисиці, ймовірно, були дуже цінними компаньйонами або домашніми тваринами.

Цікаво, що близько 10 років тому археологи знаходили рештки цього ж виду лисиці в набагато давнішій могилі в іншій частині Аргентини. Тоді її раціон не вивчали, але дослідники припускають, що і в тому випадку лисиця могла бути цінним компаньйоном для людини.

Співавтор дослідження, доктор Офелія Лебрассер, вважає, що це дуже рідкісна знахідка, яка вказує на тісний зв'язок тварини з представниками суспільства мисливців-збирачів. За словами фахівця, лисиця – це не лише символічна тварина у давнині, а дійсно "найкращий друг наших предків".

Лисиця
Лисиця
Фото: Shutterstock

Вчені знайшли рештки лисиці на місці поховання Каньяда-Сека в Аргентині, де колись жили мисливці-збирачі. Водночас зуби стародавніх лисиць виявили у стародавніх людських похованнях по всій Аргентині та Перу, на тлі чого дослідники припускають, що тварини також мали символічне значення.

Проте таку знахідку, як майже повний скелет тварини в людській могилі, можна вкрай рідко зустріти в археологічних записах. За словами дослідників, ці тварини та люди, ймовірно, були "друзями".

Для цих стародавніх лисиць обрали назву Dusicyon avus. Вони досягали середніх розмірів: приблизно 10-15 кг. Цей вид зник приблизно 500 років тому, через кілька сотень років після появи у Патагонії перших домашніх собак.

Раніше "Дивогляд" розповідав про хижака, якого найбільше бояться тварини. Спойлер: не крокодил або лев.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше