Світ тварин

Це не крокодил або лев: названо хижака, якого найбільше бояться тварини

Shutterstock

Страх перед цим представником природи є "вкоріненим і повсюдним"

Вчені під час дослідження встановили, що людина – це хижак, якого найбільше бояться тварини у дикій природі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

"Страх перед людьми є вкоріненим і повсюдним. Є думка, що тварини звикнуть до людей, якщо на них не полювати. Але ми показали, що це не так", – поділився біолог Майкл Клінчі із Західного університету в Канаді.

Еколог Ліана Занетт разом зі своїми колегами у рамках експерименту відтворювали серію вокалізацій і звуків тваринам у водоймах у національному парку Великого Крюгера (Південна Африка). У цьому заповіднику мешкає найбільша у світі популяція левів (Panthera leo), а тому інші тварини чудово знають, наскільки небезпечним є "цар природи".

Науковці вмикали звуки людської розмови місцевими мовами та звуки людського полювання, зокрема гавкіт собак і постріли. Додатково вони відтворили звуки спілкування левів між собою.

"Ключовим є те, що леви вимовляють, як вони гарчать і гарчать, так би мовити, у "розмові", а не ревуть один на одного. Таким чином вокалізація лева прямо порівнюється з голосом людей, які розмовляють", – зазначили вчені.

Загалом науковці спостерігали за реакцією 19 видів ссавців, серед яких носороги, слони, жирафи, леопарди, гієни, зебри та бородавочники. Майже всі вони з вдвічі більшою ймовірність могли покинути водойму після звучання людської розмови, якщо порівнювати зі звуками левів або полювання.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що турист спробував погладити ведмедя, але швидко про це пошкодував.

Дивіться також відео 5 каналу: БУМЕРАНГ БАНДЕРИ || #Дайджест російської ганьби 00:00 Тривога! Потоп на росії!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ