В Індії крокодили несподівано врятували собаку від її ворогів – як це пояснюють вчені (фото)

Індійські вчені поділилися кількома цікавими історіями про болотних крокодилів (Crocodylus palustris), які можуть змінити думку про цих хижаків

Науковці досліджували поведінку рептилій і дійшли до цікавих висновків щодо їх інтелекту та можливості співчувати. Втім, думка наукової спільноти щодо цього відкриття неоднозначна. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

У новій статті вчені описали випадок, коли дорослі дикі собаки загнали молодшого собаку в річку з крокодилами. Однак рептилії не напали на 4-лапу.

Навпаки, троє хижаків підпливли до тварини та почали відштовхувати її до безпечнішого місця на березі, начебто, щоб пес міг втекти від зграї. Аналізуючи цей випадок, вчені дійшли до висновку, що крокодилам властиве співчуття, завдяки якому вони допомогли собаці, а не з'їли її.

Розум і хитрість

Втім, це лише один цікавий випадок. Так, індійські дослідники помітили, що болотний крокодил використовував гілку дерев, щоб привабити птахів, зокрема єгипетську чаплю (Bubulcus ibis).

Ці істоти для побудови гнізд користуються гілками, які часто є об'єктом їхньої конкуренції. Можливо, якщо чапля помітить хорошу гілку на морді крокодила, тоді він зможе заманити її у пастку.

Втім, на цьому не все. Одного разу вчені зафіксували, як болотні крокодили плавали колами в річці. У такий спосіб вони заганяли рибу в одне місце, щоб потім її вполювати.

Враховуючи ці історії, фахівці припустили, що у крокодилів більш розвинений інтелект, чим прийнято вважати. Однак не все наукове товариство поділило цю думку.

Зокрема, своєю точкою зору поділився біолог Дункан Лейтч з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, який вивчає поведінку рептилій. Він зазначив, що крокодилам дійсно властиві складні моделі поведінки.

Однак стаття індійських вчених ґрунтується на людському визначенні інтелекту та спробах виявити його у Crocodylus palustris.

"У цих рептилій дуже складна система сприйняття навколишнього світу. Крокодили мають чудовий зір, їхній нюх — один із найкращих серед тварин, вони прекрасно орієнтуються в навколишньому середовищі. Але навряд чи це можна назвати розумом у тому сенсі, як ми спостерігаємо його у ворон, які можуть використовувати підручні предмети для досягнення певних цілей", – поділився він.

Лейтч стверджує, що науковці з Індії приписують рептиліям здібності, яких у них насправді не існує. Водночас він назвав історію про собаку дуже цікавою, але зазначив, що немає ніяких доказів, що крокодил може співчувати іншим видам.

Раніше "Дивогляд" ділився цікавими фактами про косаток, про які ви не знали.

Дивіться також відео 5 каналу: У ПОВНОЛІТТЯ – БЕЗ ПРАВ! ЗДАЙ ПАСПОРТ ПЕРЕД ПРИЗОВОМ! || Бумеранг Бандери

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше