Вчених приголомшило 1500-річне поховання тварин – що саме їх здивувало (фото)

В Угорщині науковці виявили незвичайне поховання п'яти тварин, серед яких були самець рисі та дві самиці, а також дві собаки

Ці тварини були поховані приблизно в 5-6 столітті нашої ери. Цей факт здивував дослідників, оскільки рештки рисі дуже рідко виявляються під час археологічних розкопок в Європі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Вчені не розуміють, чому тварини опинилися в одній ямі

На глибині 1,4 метра в ямі було знайдено повний скелет рисі, який лежав на дні, і скелети собак, які були розміщені вище по праву сторону. Кожну тварину в могилі відділяв шар землі товщиною від 20 до 40 см.

Місце знахідки ями з тваринами знаходиться на території сучасної Угорщини, яка колись була частиною Римської імперії, в провінції Паннонія. Ямку виявили поруч з давнім поселенням, де мешкали люди приблизно 1500 років тому, після розпаду Римської імперії. Артефакти, знайдені в цьому поселенні, свідчать про те, що місцеві жителі, ймовірно, харчувалися м'ясом домашніх тварин, а не дикого походження.

У міжнародних дослідженнях було виявлено лише кілька випадків знаходження скелетів звичайної рисі в Європі, оскільки ця тварина рідко використовувалася в їжу людьми. Тим паче знайти повний скелет рисі ще більша рідкість.

Науковців здивувало це відкриття. Вони не можуть однозначно встановити, яким чином собаки та рись опинилися в одній могилі та були розташовані таким чином.

Одна з теорій припускає, що це могло бути результатом смертельного протистояння під час полювання. Інша версія говорить про можливе ритуальне значення цього поховання. Однак, якщо це був ритуал, тоді розташування тварин могло б бути іншим.

Вчені підкреслили, що мешканці колишньої римської провінції 1500 років тому мали різні уявлення про світ та різні ритуали, що може пояснювати це дивне поховання. Однак, через відсутність додаткових артефактів, однозначної інтерпретації цієї могили наразі немає.

Відсутність додаткових письмових або етнографічних матеріалів з раннього середньовіччя ускладнює розуміння того, як рись сприймалася в ті часи. Тому, поки що, таємницю цього поховання не вдається розкрити, зауважують учені.

Звичайна рись є поширеним хижаком по всій Північній півкулі, хоча вона майже зникла з континентальної Європи через втручання людини в її природне середовище існування. Однак цей вид залишається поширеним до наших днів. Наприклад, нещодавно у Чорнобилі сфотографували рисей на полюванні.

Чи часто вчені знаходять поховання тварин, які зробили люди?

Вчені не дуже часто знаходять поховання тварин, зроблені людьми, але такі відкриття є важливими і цікавими, оскільки вони свідчать про культурні та релігійні практики стародавніх спільнот. Поховання тварин, які були створені людьми, зустрічаються в археологічних записах різних цивілізацій і культур по всьому світу. Ось кілька прикладів таких знахідок:

  1. Єгипетські поховання: У Стародавньому Єгипті часто знаходять поховання священних тварин, таких як коти, собаки, ібіси та бики. Ці тварини мали релігійне значення, і їх ховали з великою повагою, інколи навіть муміфікуючи.

  2. Поховання в Месопотамії: В Месопотамії археологи знаходили поховання коней та інших домашніх тварин, які мали символічне або практичне значення для людей того часу.

  3. Скіфські поховання: Скіфи, кочові племена, що жили на території сучасної України, росії та Казахстану, ховали своїх коней разом із людьми. Це вказує на важливість коней у їхньому житті та віруваннях.

  4. Майя і ацтеки: У культурах Майя і ацтеків також знаходили поховання тварин, які мали ритуальне значення, зокрема собак, що вважалися провідниками душ в загробне життя.

Такі знахідки надають цінну інформацію про відношення стародавніх людей до тварин, їх вірування та соціальну структуру. Хоча такі поховання не є надто частими, кожне з них дає змогу дослідникам краще зрозуміти культурні особливості минулих цивілізацій.

Також "Дивогляд" розповідав, що нещодавно вчені виявили новий вид Бембі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше