Жабогадюкінг по-російськи: на рф підозрюють "улюбленого філософа путіна" у реабілітації нацизму

У російській держдумі закликали перевірити давно померлого філософа Івана Ільїна на реабілітацію нацизму

Приводом для звернення депутата від кпрф володимира ісакова до прокуратури стала поява в РДГУ "Вищої політичної школи імені Івана Ільїна". Головою центру став автор теорії євразійства, путініст і філософ олександр дугін. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на російські змі.

За словами ісакова, поки рф "на всіх фронтах бореться з проявами фашизму та націоналізму, обстоюючи справедливість", засновники центру імені Ільїна починають "відбілювати" філософа "з його поглядами та роботами". Він додав, що центр при університеті "країни-переможниці фашизму" не може носити ім'я "прихильника фашистських та націоналістичних ідей", особливо враховуючи військово-політичну ситуацію.

У зверненні до прокуратури політик закликав перевірити законність створення центру без урахування думки студентів, а також "відповідність" школи заявленій меті.

Улюблений філософ путіна?

путін
путін
Фото: Shutterstock

Відомо, що у 2005 році у москві провели перепоховання праху філософа Івана Ільїна та інших діячів. Надгробки на їхніх могилах встановили на особисті гроші вбивці владіміра путіна, що стало свого роду канонізацією філософа.

Сам путін часто цитує твори Ільїна. Є думка, що популяризації Ільїна у сучасності сприяв "головний ідеолог кремля" владислав сурков, засновник ідеології "суверенної демократії", яка навіяна значною мірою філософією Ільїна.

Фрагмент думки Ільїна про Україну, яка нагадує позицію сучасного кремля:

"Україна визнається найбільш загрозливою частиною росії щодо відділення та завоювання. Український сепаратизм є штучне явище, позбавлене реальних підстав. Він виник із честолюбства ватажків та міжнародної завойовницької інтриги. Відділившись, ця держава зраджує сама себе на завоювання та пограбування іноземцям. Малоросія та Великоросія пов'язані воєдино вірою, племенем, історичною долею, географічним становищем, господарством, культурою та політикою. Іноземці, які готують розчленування, повинні пам'ятати, що вони оголошують цим всієї росії вікову боротьбу. Не буде миру та господарського розквіту на сході за такого розчленування. росія перетвориться на джерело громадянських та міжнародних воєн на віки. Держава, що розчленовує, стане ненависним з ворогів національної росії"

А ось слова суркова, які є синонімічним до поглядів філософа:

"України нема. Є українство. Тобто специфічний розлад умів. Дивним чином доведене до крайніх ступенів захоплення етнографією. Примус силою до братніх стосунків – єдиний метод, який історично доказав ефективність на українському напрямі. Не думаю, що буде винайдений якийсь інший"

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на росії у жінки виникли проблеми через жовту куртку та блакитне небо.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше