Кібератака

Держспецзв'язку попередила українців про нову загрозу від російських хакерів – як себе захистити

Shutterstock

Названо популярний додаток, який може становити загрозу

Команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події в Україні (CERT-UA) повідомила про намагання російських хакерів з групи UAC-0184 отримати доступ до комп'ютерів військовослужбовців з метою викрадення документів та даних месенджерів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Шахраї використовують різноманітні месенджери, соціальні мережі та інші платформи для спілкування з метою поширення шкідливих програм. Згідно із даними CERT-UA, хакерські методи містять такі прийоми, як надсилання повідомлень-приманок, наприклад, щодо відкриття кримінальних проваджень або пропозицій про знайомство, відео бойових дій, а також розсилка файлів з проханням їх відкрити чи обробити.

Шкідливі програми, що потрапляють на комп'ютери, викрадають контактні дані та вміст повідомлень у месенджері Signal, який має популярність серед військових.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що експерти розповіли, як захистити себе в інтернет-просторі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ