Динозаври

Чи можлива повторна поява динозаврів на Землі – цікава відповідь вчених

Shutterstock

Це інтригуюче питання пов'язане з багатьма нюансами

Палеонтологічні дослідники розглянули можливість відродження динозаврів, таких як тиранозавр, трицератопс і стегозавр, в разі повернення клімату та температури до умов крейдяного періоду. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Focus.

За їхніми словами, не можна передбачити, яким чином еволюція може прогресувати в майбутньому, оскільки багато в ній залежить від непередбачуваних факторів, везіння та випадковості. Вони зауважили, що природний відбір не може бути спланованим наперед, оскільки він діє миттєво, пристосовуючи організми до нагальних викликів.

Стівен Джей Гулд, відомий американський палеонтолог, колись роздумував над тим, якби ми змогли перевірити стрічку життя і перемикнути її на "play", що би сталося, коли б вона дійшла до наших днів. Він думав, що світ був би іншим, можливо, навіть дуже відмінним від того, що є зараз.

Він був переконаний, що немає нічого необхідного в еволюції, і навіть невеликі, випадкові зміни можуть керувати життям по несподіваних шляхах при кожному повторенні стрічки.

Хоча деякі дослідники вважають, що динозаври, ймовірно, не могли б повернутися на Землю, вони також зазначають, що навіть у подібному до крейдяного періоду кліматі тиранозаври та трицератопс не змогли б еволюціонувати, але інші великі та незграбні рептилії могли б це зробити.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені зробили нове відкриття про те, як насправді помирали динозаври.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ