Працює без Великого вибуху: нова інтригуюча теорія про початок і кінець Всесвіту

Науковці висунули нову теорію щодо еволюції Всесвіту, згідно з якою так званий Великий вибух може виявитися лише міфом

За їхніми дослідженнями, Всесвіт є статичним і нескінченним, не маючи початку або кінця, у зв'язку з чим відсутнє його розширення або стиснення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посилання на Popular Mechanics.

Думки серед вчених розділилися

Припустимо, що Великого вибуху, що вважався стартовим моментом Всесвіту, ніколи не відбувалося. Це означає, що Всесвіт ніколи не почав розширюватися зі сконцентрованої точки і залишається стабільним протягом своєї історії. Так стверджують автори нової теорії, які вважають, що теорія Великого вибуху ґрунтується на ефекті Доплера і не може бути правильною.

Ефект Доплера пояснює збільшення або зменшення частоти хвиль від світла, звуку або інших хвиль залежно від руху джерела та спостерігача. Однак спостереження за космосом, проведені науковцями, підтримують гіпотезу старіння світла, що розриває зв'язок із теорією Великого вибуху.

Гіпотеза старіння світла, запропонована майже 100 років тому, пояснює червоний зсув Всесвіту як результат втрати енергії фотонами світла, що подолали великі відстані в космосі. Учені, що підтримують цю гіпотезу, заперечують ефект Доплера як відображення руху, що руйнує теорію Великого вибуху. Вони стверджують, що рух фотонів світла в космосі є лише відображенням їхньої природи, а не результатом руху Всесвіту.

Тим не менш, фізик Стівен Голлер вважає, що ефект Доплера підтверджує існування Великого вибуху. Він пояснює, що великі відстані, на які переміщуються світлові частинки, викликають червоний зсув, що є доказом розширення Всесвіту.

Водночас, Голлер визнає, що науковцям ще потрібно провести більше досліджень, щоб повністю розкрити та підтвердити теорію Великого вибуху. Він підтримує гіпотезу, яка на сьогодні є найбільш прийнятною, але зауважує, що поки немає достатньої причини для відкидання ідеї Великого вибуху як міфу.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як затемнення та хитрість врятували Христофора Колумба від неминучої смерті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше