Затемнення та хитрість врятували Христофора Колумба від неминучої смерті – деталі цікавої легенди

Більше пів тисячоліття тому відбулося повне місячне затемнення, яке допомогло знаменитому мореплавцю Христофору Колумбу та його команді уникнути смерті

Щасливим для Колумба та його екіпажу днем стало 29 лютого 1504 року. Також це був додатковий день у лютому під час високосного року, коли у небі над Карибським морем помітили місячне затемнення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Це подія була сприятливою для маніпуляцій мореплавця з місцевими мешканцями. Вважається, що це було використано Колумбом для того, щоб отримати від місцевих жителів повагу, схожу тій, якою користуються члени королівської родини. Повне місячне затемнення сталося, коли Земля заслонила світло Сонця і зачепила Місяць своєю тінню.

Син Колумба Фердинанд, за переказами, зафіксував напруженість між європейцями та місцевими жителями Ямайки у записах початку 1504 року. Колумб і його команда знаходилися там вже з середини 1503 року, очікуючи на прибуття рятувального корабля через пошкодження свого.

Спочатку місцеві мешканці вітали європейців і надавали їм харчі впродовж пів року, але з часом стали непривітнішими. Це напруження досягло свого піку, коли половина команди Колумба виступила проти них, спричинивши погром, у результаті якого загинуло кілька місцевих.

Христофор Колумб
Христофор Колумб
Фото: metmuseum.org

Колумб розробив хитрий план, щоб вижити та уникнути голоду. Він користувався альманахом, який містив дані про астрономічні події, включаючи рух Сонця, Місяця, планет і зірок, важливі для навігації.

Розгніваний християнський бог і хитрість

У кінці лютого Колумб побачив в альманаху, що незабаром відбудеться повне місячне затемнення. Він звернувся до вождя місцевих і пояснив, що через небажання годувати гостей його бог покарає їх, знищивши Місяць.

Легенда стверджує, що коли настало затемнення, вождь у паніці перепросив та пообіцяв загладити гнів християнського бога. Після цієї події Колумб та його команда були забезпечені харчами та чекали на рятувальний корабель, який прибув у червні 1504 року.

Історична достовірність легенди залишається під сумнівом, проте відомо, що 29 лютого 1504 року над Ямайкою справді відбулося повне місячне затемнення.

Раніше "Дивогляд" розповідав, де спостерігати сонячне затемнення та що не можна робити у цей день.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше