Вчені знайшли об'єкт, якому 3,3 млрд років – фото та подробиці вражаючого дослідження

Наша планета інколи здається вразливою, але вона витримала випробування часом, існуючи більше 4,5 мільярда років. Протягом століть дослідники прагнули заглянути у віддалене минуле Землі, аби з'ясувати, як вона виглядала у своїй юності

Вчені вважають, що ключ до відповіді лежить у давніх великих залишках земної поверхні, які були виявлені в ізольованій частині гірських ланцюгів на півдні Африки, в місцевості, знайомій геологам як Зеленокам'яний пояс Барбертона. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Довгий час дослідникам не вдавалося розкодувати знайдені тут геологічні формації, але перелом стався завдяки новому дослідженню. Воно виявило, що розгадка може бути знайдена у відносно молодих геологічних породах на дні Тихого океану біля берегів Нової Зеландії. Це дозволило відкрити нові горизонти у розумінні первісного вигляду Землі.

Нове відкриття проливає світло на те, як формувався наш світ 

Дослідження розпочалось зі створення детальної геологічної карти ділянки Зеленокам'яного поясу Барбертона. Це призвело до виявлення фрагмента древнього глибоководного дна, сформованого близько 3,3 мільярда років тому, як підкреслила команда дослідників з Університету Вікторії в Веллінгтоні.

Дослідження
Дослідження
Фото: Cornel de Ronde, CC BY-S

Вивчення цього глибоководного дна виявило його незвичайність, яка стала зрозумілою завдяки аналізу порід, знайдених у Новій Зеландії. Автори дослідження вказують, що на зорі свого існування Земля не була надмірно гарячим місцем без землетрусів і зі слабкою корою, яка не могла сформувати тверді плити.

Насправді молода Земля постійно відчувала вплив потужних землетрусів, викликаних рухом тектонічних плит, особливо у зонах субдукції, подібно до ситуації у сучасній Новій Зеландії. Поверхневі або мілководні відклади, такі як евапорити, що формували красиві кристали бариту, чи сліди бурхливої діяльності в грязьових басейнах, виявилися на верхніх шарах порід, накопичених на глибоководному дні. Серед них змішані блоки вулканічних порід, кремнезему, пісковику та конгломерату.

Виявлено, що місцеві осадові породи, первісно утворені на морському дні поблизу Нової Зеландії майже 20 мільйонів років тому, лежать на краю глибоководного жолоба, де часті сильні землетруси викликані зсувом Тихоокеанської плити у зоні субдукції. Дослідники тепер стверджують, що саме ці камені є ключем до розуміння геологічних даних Зеленокам'яного поясу Барбертона.

Дослідження
Дослідження
Фото: Simon Lamb, CC BY-SA

Вони пояснили, що те, що раніше здавалося таємницею і було "нерозшифрованим", насправді є результатом великого зсуву, що включає відкладення як з суходолу, так і з мілководдя, перемішані з відкладеннями з глибоководного дна. Ці знахідки проливають світло на те, як формувався наш світ і став таким, як ми його знаємо зараз.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли найстаріші у світі хліб і ліс.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше