Відкриття

На Закарпатті виявили найдавніші сліди існування людей у Європі – фото та подробиці

Roman Garba

Територія сучасної України була одним із перших місць проживання людей в Європі

Кам'яним знаряддям, знайденим десятки років тому на Закарпатті, виявилося 1,4 млн років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature.

В 1980-х роках у селищі Кролевець на Закарпатті виявили примітивні кам'яні інструменти, однак їхній вік залишився невстановленим аж до нещодавнього часу. Завдяки прогресу в технологіях, 44 роки по тому, науковці змогли встановити, що ці артефакти мають вік 1,4 млн років, що є найдавнішими свідченнями присутності людини на європейському континенті.

Ці знахідки тепер свідчать про те, що територія сучасної України була одним із перших місць проживання людей в Європі. Ці відкриття підтримують гіпотезу, що Homo erectus мігрував до Європи схід-західним напрямком, починаючи з Кавказу та через Карпати.

Роман Гарба, український археолог з Академії наук Чеської Республіки, зазначив, що до цього часу бракувало переконливих доказів такої міграції, але зараз ця інформація є у їхньому розпорядженні.

Для датування артефактів Гарба разом із колегами застосував метод, який базується на космогенних нуклідах. Ці рідкісні ізотопи формуються в результаті взаємодії космічних променів з елементами в мінералах на поверхні Землі. Вивчення змін у концентраціях цих нуклідів дозволяє визначити вік мінералу.

Згідно з результатами дослідження, вік відкладень, у яких знайдено артефакти, становить близько 1,4 млн років, що робить Кролевець найстарішим підтвердженим місцем проживання людей в Європі. Хоча у Кролевці не збереглися останки скелетів, які могли б вказати на вид, до якого вони належали, вчені припускають, що це були представники Homo erectus.

До цього часу за найдавніші свідчення існування людей в Європі вважалися скам'янілості та кам'яні інструменти, знайдені у Франції та Іспанії, вік яких оцінюється в 1,1-1,2 млн років.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що археологи зробили значуще відкриття у Мукачівському замку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ