Гарно цвістимуть: які рослини треба обов'язково обрізати у березні

Весняне обрізання рослин, включно з деревами та кущами, є важливим не тільки для їх зовнішньої привабливості, але й для підтримки їх здоров'я, сприяння активному цвітінню та забезпечення урожайності

Квітень ідеально підходить для формування більшості дерев, однак деякі види рослин потребують уваги вже на початку березня, щоб забезпечити їх оптимальний розвиток та цвітіння. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Express.

Треба обрізати 5 видів рослин

Садовий експерт Крейг Вілсон поділився рекомендаціями щодо видів рослин, які критично важливо піддати обрізці на ранньому етапі весни.

Гліцинія є видатним прикладом краси, яку слід формувати у лютому або березні. Якщо ви пропустили можливість зробити це у лютому, обов'язково займіться цим у березні.

Якщо цього не зробити весною, наступний шанс буде тільки влітку, протягом липня та серпня. Рекомендується скоротити молоді пагони, залишаючи лише дві бруньки на кожному.

Троянди також потребують уваги у березні, коли морози відступають, і настає тепліша погода. Не соромтеся глибоко обрізати троянди, адже це лише сприятиме їх здоровому росту та розкішному цвітінню. При обрізці розташованих близько одне до одного стебел виконуйте зріз під кутом 45 градусів, приблизно на 5-7 міліметрів вище бруньки.

Обрізання дерев
Обрізання дерев
Фото: Museums of History New South Wales

Гортензіям необхідна обрізка у березні для того, щоб вони радували око цвітінням протягом усього літа. Важливо обрізати всі стебла цієї рослини для її кращого розвитку.

Клематис вимагає видалення минулорічних пагонів у березні, при цьому обрізка має бути здійснена на висоті 25-30 сантиметрів від землі. Це допоможе рослині активно рости та буйно цвісти.

Не забувайте також про фруктові дерева, такі як груші та яблуні, які слід обрізати, поки вони ще перебувають у стані спокою в березні. Ефективна обрізка, що формує крону у формі келиха і забезпечує рівномірне проникнення світла, є ключовою для здорового росту та рясного плодоношення.

Раніше "Дивогляд" розповідав про посівний календар на березень.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше