Вакцинація

217 вакцинацій від COVID-19: чоловік всупереч лікарям робив собі щеплення – як це вплинуло на його здоров'я

Shutterstock

Ці щеплення проти коронавірусу робилися протягом 29 місяців

62-річний житель Німеччини, нехтуючи порадами лікаря, отримав вакцинацію проти коронавірусу 217 разів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Lancet Infectious Science.

Ці щеплення були придбані та передані на приватній основі протягом 29 місяців. Дослідники з Університету Ерланген-Нюрнберг зазначають, що, судячи з усього, чоловік не зазнав жодних побічних ефектів.

Доктор Кіліан Шобер з університетської кафедри мікробіології повідомив, що вони взялися за вивчення цього випадку після того, як прочитали про нього в газетах. Потім вони запропонували цій особі пройти низку тестів у Ерлангені, на що він погодився із великою зацікавленістю.

Чоловік надав зразки своєї крові та слини для аналізу, а також були перевірені його заморожені зразки крові, які зберігалися протягом останніх років. Шобер додав, що вони мали можливість взяти додаткові зразки крові під час одного з його численних щеплень, що дозволило їм детальніше вивчити реакцію його імунної системи на вакцинацію.

Були побоювання, що постійна стимуляція імунної системи може призвести до зниження активності деяких клітин, однак у випадку цього чоловіка таких доказів знайдено не було, і не було жодних підтверджень інфікування Covid.

Дослідники підкреслили, що вони не підтримують ідею гіпервакцинації як засобу посилення адаптивного імунітету. Результати, отримані в процесі вивчення цього випадку, не є достатніми для того, щоб робити широкі висновки або рекомендації для загальної публіки.

Вони зазначають, що трьохразова вакцинація разом із регулярними бустерними дозами залишається оптимальним варіантом для вразливих груп населення та не бачать необхідності в збільшенні кількості щеплень.

Прокуратура міста Магдебург зібрала свідчення, що ця особа отримала щонайменше 130 вакцинацій, і розпочала розслідування за звинуваченням у шахрайстві, хоча до цього часу офіційні звинувачення висунуті не були.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні дозволили проведення профілактичної вакцинації в аптеках.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ