Вчені виявили побічні наслідки вакцинації проти COVID-19 – деталі дослідження

Вакцини проти COVID-19 пов'язані з невеликим збільшенням ризику неврологічних та серцево-судинних хвороб, а також захворювань крові

Наймасштабніше дослідження у сфері безпеки вакцинації виявило підвищену частоту міокардиту серед осіб, щеплених мРНК-вакцинами від Pfizer Inc., BioNTech SE та Moderna Inc. Крім того, люди, які отримали щеплення від AstraZeneca Plc, демонстрували зростаючий ризик формування тромбів у мозкових судинах. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Bloomberg.

Зв'язок між вакцинацією та деякими захворюваннями

Запалення серцевого м'яза, відоме як міокардит, було зафіксовано після першої, другої та третьої доз мРНК-вакцини, особливо після другої дози Moderna. Також були випадки перикардиту, запалення зовнішньої оболонки серця, пов'язані з першою та четвертою дозами цієї ж вакцини.

Вірусно-векторні вакцини були пов'язані зі збільшеним ризиком синдрому Гійєна-Барре, стану, при якому імунна система помилково атакує нервову систему.

Зазначено, що за останні три роки було використано понад 13,5 мільярда доз вакцин проти коронавірусу, завдяки чому вдалося врятувати понад мільйон життів у Європі. Проте, незначна кількість людей зазнала негативного впливу від вакцинації, що спричинило обговорення її переваг та ризиків.

У процесі дослідження було визначено 13 станів, які дослідники класифікували як "небажані побічні ефекти особливого інтересу", вибрані з даних 99 мільйонів вакцинованих осіб у восьми країнах.

Вакцинація
Вакцинація
Фото: Shutterstock

Які є побічні наслідки?

Дослідження виявило статистично значуще збільшення випадків синдрому Гійєна-Барре протягом 42 днів після вакцинації вакциною ChAdOx1 або Vaxzevria від AstraZeneca, на відміну від мРНК-вакцин.

Vaxzevria була асоційована з потрійним ризиком розвитку тромбозу церебральних венозних синусів, що призвело до відмови або обмеження її застосування в деяких країнах, включаючи Данію. Ризик міокардиту також був пов'язаний з третьою дозою Vaxzevria у деяких досліджених групах.

Було встановлено потенційний ризик розвитку поперечного мієліту – запалення спинного мозку після введення вірусно-векторних вакцин, а також ризик гострого розсіяного енцефаломієліту – запалення головного і спинного мозку після застосування будь-якого типу вакцини.

Сім випадків гострого розсіяного енцефаломієліту було зареєстровано після імунізації вакциною Pfizer-BioNTech, у той час як очікувалося лише два.

Такі симптоми, як втрата фізичної витривалості, підвищена втомлюваність, оніміння та розумове сплутування були серед найбільш поширених у понад 240 дорослих з хронічним поствакцинальним синдромом у дослідженні Єльської школи медицини. Причини синдрому залишаються нез'ясованими, а діагностичні тести та лікування – неперевіреними.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні циркулює 17 штамів коронавірусу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше