відкриття серед руїн Помпеїв

Археологи зробили найдивовижніше відкриття серед руїн Помпеїв – фото

The Guardian

Виявлене місце назвали "чорною кімнатою"

Серед руїн давньоримського міста Помпеї археологи виявили таємничу "чорну кімнату". Група науковців назвала це відкриття одним із найважливіших в історії досліджень Помпеї і тих, що коли-небудь були зроблені на розкопках в південній Італії, передає "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Археологи знайшли банкетний зал із добре збереженими фресками, що присвячені Троянській війні. Кімнату, довжиною 15 м і шириною 6 м, виявили у колишній приватній резиденції на вулиці Віа ді Нола. Це була найдовша дорога у стародавніх Помпеях.

Це місце назвали "чорною кімнатою" через колір стін. Знавці припустили, що темний відтінок був обраний з метою маскування кіптяви від масляних ламп. Як кажуть археологи, кімната була "вишуканим місцем для розваг під час дружніх моментів".

Стіни "чорної кімнати" прикрашені зображеннями міфічних грецьких персонажів. Зокрема, там присутній малюнок Єлени Троянської, яка вперше зустрічає принца Трої на ім'я Паріс. На фресці розміщений собака і грецький напис "Александрос" — інше ім’я князя. За однією з легенд Греції, втеча Єлени та Паріса стала причиною Троянської війни у 12 ст до нашої ери.

відкриття серед руїн Помпеїв
відкриття серед руїн Помпеїв
Фото: The Guardian

На іншій фресці зображений грецький бог Аполлон, який намагається спокусити жрицю Кассандру. Він наділив жінку здатністю передбачати майбутнє, але коли Кассандра відмовила йому – Аполлон прокляв її, щоб ніхто і ніколи не вірив цим пророцтвам.

відкриття серед руїн Помпеїв
відкриття серед руїн Помпеїв
Фото: The Guardian

Ці настінні твори мистецтва відносять до "третього стилю" (вишуканого). Вони датуються між 15 роком до нашої ери та 40-50 роками нашої ери.

Габріель Цухтрігель – директор археологічного парку Помпеї, розповів, що міфологічні фігури були створені з метою розважати гостей і бути предметом обговорення під час бенкетів.

"Міфологічні пари давали ідеї для розмов про минуле та життя, але тільки на перший погляд у романтичному ключі. Насправді вони стосуються відносин між людиною та долею: Кассандра, яка бачить майбутнє, але ніхто їй не вірить, Аполлон, який виступає на боці троянців проти грецьких загарбників, але будучи богом, не може забезпечити перемогу, Єлена та Паріс які, попри їхню політично некоректну любов, є причиною війни чи, можливо, лише приводом", – пояснив Габріель Цухтрігель.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли скам'янілу шкіру невідомої істоти.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ