Море

В океані зникли одні з найбільших істот у світі – що кажуть учені

Shutterstock

Науковці проаналізували дані з території Атлантичного океану, розмір якої становить 9,7 млн кв. км

Науковці загубили в океані одних з найбільших істот на планеті – північноатлантичних китів. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на PHYS.org.

Цей вид китів особливий тим, що він зміг відновитися після китобійного промислу. Однак, тваринам знову загрожує комерційне рибальство і зіткнення з суднами. Науковці, які досліджують морські глибини та їхніх істот, не помітили китів у водах, де вони зазвичай мешкають. 

Морські екологи нанесли на спеціальну мапу щільність одного з найбільш уразливих морських видів китів. У своїй роботі науковці, на чолі з Лабораторією морської геопросторової екології Університету Дюка, використали результати нещодавніх аналізів з метою передбачити і завадити небезпечному впливу на китів.

Загалом над дослідженням працювало 11 установ США. Під час роботи команда змогла об'єднати дані візуальних досліджень за останні 17 років. Таким чином вони охопили територію Атлантичного океану, розмір якої становить 9,7 млн кв. км.

Згодом експерти доповнили інформацію даними, які були зібрані майже 500 гідрофонами, що встановили у водах Атлантичного океану з метою вловити пісні китів. Після цього науковці об'єднали візуальні та акустичні дані в статистичну модель і оцінили щільність населення китів на квадратний кілометр у той чи інший момент часу. Таким чином знавці виявили, що в океані, де раніше мешкали північноатлантичні кити, їх тепер не було.

Провідний автор дослідження – науковий співробітник Університету Дюка Джейсон Робертс розповів, що наразі у фахівців є втричі більше аерофотографування, ніж було доступно ще 2016 року, і на додаток до цього – дані з гідрофонів.

Результати дослідження довели, що популяція північноатлантичних китів скорочується через зіткнення з суднами, надмірний вилов риби, а також скорочення популяції здобичі в результаті глобального потепління. Для виживання китам довелося змінити місце проживання та харчування.

Учені також виявили, що моделі міграції китів зазнали змін і тепер ці істоти мешкають у тих районах океану, де немає ніяких механізмів захисту морського життя. Враховуючи це, Джейсон Робертс відмітив, що одні з найбільших китів в океані опинилися у ще більш хиткому і скрутному становищі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Атлантичному океані на шляху до затонулого "Титаніка" таємничо зник пасажирський човен.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ