Археологи розкопали рештки жінок, які мали моторошний череп – фото

На острові Готланд дослідники виявили могили трьох жінок з модифікованими черепами

Ця знахідка викликала зацікавлення у вчених, оскільки це було несподівано для культури вікінгів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Arkeonews.

Видовжені черепи 

Відомо, що археологічні численні розкопки підтверджують присутність вікінгів на острові Готланд, в Швеції. Знахідки поселень та корабельних залишків свідчать про їхнє життя та активність на цих територіях.

Тут були виявлені різноманітні артефакти, які вказують на тісні зв'язки з культурою вікінгів. Готланд став важливим торговим та стратегічним центром для вікінгів, відігравши значну роль у їхньому розширенні та взаємодії з іншими народами Балтійського регіону.

Нове дослідження показало, що серед трьох жінок, знайдених на острові Готланд, були особи з видовженими черепами, що свідчить про практику модифікації тіла серед населення епохи вікінгів. Це було рідкісним випадком для скандинавської культури в цей період.

Інші археологічні знахідки, зокрема борозна на зубах у багатьох чоловіків на Готланді, вказують на різноманітність інтерпретацій цих змін. Деякі дослідники вважають, що це може бути пов'язано зі статусом рабів або символікою еліти воїнів, але існують інші думки, зокрема, що це могли бути маркери ідентичності в торговельних групах.

Що стосується походження цих жінок зі зміненими черепами, то вчені мають дві можливі гіпотези. По-перше, вони можуть бути походженням зі східної Європи, де подібні практики були поширені. Інша можливість полягає в тому, що ці модифікації відбулися на Готланді або в східній Балтиці, що свідчить про культурний обмін, раніше не зафіксований в Скандинавії.

Попри походження, могили цих жінок були розкішно прикрашені та містили типові аксесуари, характерні для готландської культури, що свідчить про їхнє впливове становище в місцевій спільноті.

Також зазначимо, що історія відома випадками модифікації черепів серед різних культур та епох. Цей процес, відомий як краніопластика, часто виконувався з різних причин, таких як релігійні обряди, етнічні та культурні традиції, а також для вираження соціального статусу чи ідентичності.

Наприклад, в деяких культурах череп може бути видовженим, зміненим формою чи доданою декорацією, як це спостерігалося серед деяких корінних народів Південної Америки, або в деяких африканських племен. Ці практики можуть мати релігійні, соціальні або символічні значення в рамках конкретної культури.

Також "Дивогляд" розповідав, що археологи зробили моторошне відкриття, виявивши 1,5 тисячі людських тіл в могилі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше